جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

گذار از کسب و کار آفلاین به کسب و کار آنلاین چگونه است؟

روز به روز بر تعداد کارآفرینانی که از دنیای کسب و کار های فیزیکی به دنیای کسب و کار های آنلاین پا می گذارند افزوده می شود. علت این امر پتانسیل بالای دنیای اینترنت، و این حقیقت است که بسیاری از صنایع آفلاین در حال تبدیل شدن به شرکت های آنلاین هستند. این در حالی است که تحقق بخشیدن به این گذار می تواند کار آسانی نباشد.

آج آگراوال از Inc.com به تازگی با کامرون گاس، یکی از مؤسسین Quality Lead Associates، مصاحبه ای داشته است و در مورد مسیری که در این سناریو پیش روی کارآفرینان قرار می گیرد با او صحبت کرده است. گفتگوی جذاب این دو را در ادامه خواهید خواند.

اول از همه، می توانید خودتان را معرفی کنید؟

گاس: حتماً. من در حال حاضر کارآفرینی محسوب می شوم که ۸۰ درصد شرکت هایش آنلاین هستند. اما پیش از این، مسئولیت یک مجموعه بنگاه معاملات اتومبیل را بر عهده داشتم و بیشتر زندگی شغلی خودم را در کسب و کار های خودم و در محیطی صرف کرده ام که با مشتری مواجهه ی مستقیم دارد.

پتانسیل های فراوان اینترنت توجه من را به خود جلب کرد و در سال ۲۰۱۲ تصمیم گرفتم یک کسب و کار آنلاین به راه بیاندازم. این به چند دوره رشد و خریداری های متعددی منجر شد که ما را به اداره ی یکی از بزرگ ترین مؤسسات خلق مشتری راغب با تخصص در بازار های عمده فروشی آنلاین رساند.

گفتید پتانسیل بالای اینترنت توجه شما را جلب کرد، اما مگر چنین گذاری کار آسانی بود؟

گاس: باید بگویم خیر. به همین دلیل است که تصمیم گرفتم با صنعتی این کار را شروع کنم که پیش از آن تجربه اش را داشتم. من زمانی که یک مجموعه بنگاه معاملات اتومبیل را اداره می کردم، درکی کلی از انتظارات مشتریان و فروشندگان داشتم. به همین دلیل بود که تجسم محصول نهایی که می خواستم برایم سخت نبود. من درباره ی این صنعت به اندازه ی کافی اطلاعات داشتم که بتوانم از پس چنین گذاری بر بیایم.

با این وجود، بازاریابی، امور مشتریان، تولید و توسعه ی محصول در دنیای آنلاین به کلی متفاوت است. کمترین زحمت آن فرایند های پرداخت به ازای کلیک و تبدیل بازدید کننده به مشتری است که خودشان زحمات بسیار زیادی دارند. بنابراین توصیه ی من به کارآفرینان این خواهد بود که صنعتی را برای ورود به حوزه ی آنلاین انتخاب کنند که از قبل آن را می شناسند، و پیش از آنکه ردپای خود را گسترش دهند به طور کامل در آن مهارت کسب کنند.

شما بزرگ ترین چالش این گذار را چه می دانید؟

گاس: بزرگ ترین چالشی که من با آن مواجه شدم دست کم گرفتن تفاوت های روزمره ی این دو بود. عادت کردن به این احساس که قرار نیست صبح به صبح فروشگاهتان را باز کنید دشوار است. باید بتوانید در خلأ و انزوا به خودتان انگیزه بدهید. برای آنکه به این حالت عادت کنید باید انسان بی نهایت خودباوری باشید. من سال های سال با اعضای تیم خود تعامل رو در رو داشتم. اما در دنیای آنلاین، اکثریت ارتباطات و تعاملات شما از طریق تلفن یا ایمیل انجام می شود. بازگو کردن چشم انداز و صمیمی شدن با یک کارمند جدید از طریق ایمیل یا تماس تلفنی می تواند چالش برانگیز باشد. در کل عادت کردن به این موضوع برای من دشوار بود.

با این حال، بر خلاف یک کسب و کار آفلاین، در حوزه ی آنلاین باید آمادگی کار ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته را داشته باشید و زمان خود را هوشمندانه مدیریت کنید. اینترنت یک فروشگاه حقیقی و فیزیکی در اختیار شما قرار نمی دهد، اما زحمت یک فروشگاه مجازی اگر نگوییم بیشتر، کمتر از یک فروشگاه حقیقی نیست. عملیات فروش به ساعات معینی محدود نیست، به همین دلیل شناسایی زودهنگام مشتری از اهمیت زیادی برخوردار است. موفقیت آنلاین مستلزم بهره گیری از مجموعه ی متفاوتی از مهارت هاست، از جمله سئو، روش های پرداخت به ازای کلیک، ایمیل، خبرنامه، و مدیریت شبکه های اجتماعی.

شما چگونه سعی کرده اید در دنیای رقابتی آنلاین، خدمات جدیدی ارائه دهید؟

گاس: این هم یکی دیگر از چالش هایی بود که با آن مواجه بودم. در ابتدا اینکه تا چه حد سریع باید تغییر می کردیم من را از توان می انداخت. اما به محض آنکه به این موضوع عادت می کنید، این فرایند کم کم به بخش جدایی ناپذیری از شرکت شما تبدیل می شود.

شما باید همیشه محصول یا خدمات تازه ای ارائه دهید. رقبای شما می توانند یک شبه سایت جدیدی راه اندازی کنند و باعث شوند صبح با دیدن افت ترافیک سایت خود گیج شوید. باید همیشه حواستان به رقبایتان باشد و آنها را زیر نظر داشته باشید. تغییرات گوگل و مایکروسافت هم که جای خود دارند. نیازهای مشتریان و شیوه های تهاجمی رقبا برای برطرف کردن آنها، مدتهاست شرکت ها را مجبور کرده اند هر روز بیش از پیش بر سرعت خود بیافزایند.

من برای مقابله با این موضوع سعی می کنم خودم را در جمع کسانی قرار دهم که من را به چالش بکشند. از آنجایی که غرورم اجازه نمی دهد کسی در کار از من پیشی بگیرد، متوجه شدم قرار گرفتن در چنین جمعی، من را مجبور می کند همیشه در بهترین حالت خود باشم. حال تصور کنید اگر محل کارتان پر از آدم هایی با همین ویژگی باشد، چه تیم فق العاده ای می تواند شکل بگیرد.

این روزها کارآفرینان بیش از هر زمان دیگر تشنه ی فناوری هستند، بنابراین ورود به کسب و کاری آنلاین برای کارآفرینان تازه وارد نباید چندان سخت باشد؛ به ویژه نسل جوان. مادامی که از فناوری به طور صحیح و مستمر استفاده کنید، نباید نگران تطبیق دادن خود با شرایط متغیر آن باشید.

مطالب مرتبط

برای دستیابی به موفقیت، فعالیت های کنونی را با جدّیت و توالی بیشتری دنبال کنید

در سال 2004 نه بیمارستان واقع در ایالت میشیگان آمریکا روش تازه ای را در مراکز خود به کار گرفتند که توانست در طول 18 ماه حدود شصت و شش درصد از موارد مبتلا به بیماری را کاهش دهد و به یک صرفه جویی عظیم 75 میلیون دلاری منجر شود. علاوه بر آن روش مورد... ادامه مطلب

۱۲ تمرین ساده و روزمره برای خارج شدن از محدوده آسایش

بدیهی است که باقی ماندن در محدوده ی آسایش بسیار آسان تر از مواجه شدن با ترس فرا تر گذاشتن پا از این محدوده است. اما شما با محدود کردن خود به آنچه که از قبل می دانید، خود را از فرصت های حرفه ای، تجربیات تازه و رشد شخصی محروم خواهید کرد. اگر شما هم می خواهید از... ادامه مطلب

اقیانوس آرام و آبی یا اقیانوس خون آلود و قرمز؛ کدام را برای کسب و کار خود برگزیده اید؟

رقابت از جمله مفاهیم مقدسی است که سالیان دراز در فضای کسب و کار، بر ذهن بسیاری از مدیران جهان حکمرانی کرده است. بسیاری از مدیران تنها راه پیروزی و موفقیت سازمان خود را در پیشی گرفتن از رقبا و گرفتن سهم بیشتر از بازار تقاضای موجود می دانند. این در حالی است که با در نظر... ادامه مطلب

روایت ۱۰ مدیرعامل و مؤسس از بهترین کاری که برای کسب و کارشان انجام داده اند

هر از گاهی برای همه ی کارآفرینان و مؤسسین استارتاپ ها پیش می آید که در مرحله ای از کارشان احساس ناتوانی کنند، متحمل استرس زیادی شوند و اساساً شک کنند که آیا این همه دردسری که می کشند ارزشش را دارد یا خیر. این حالت، موقعیت پرتکراری نیست چون لااقل اغلب کارآفرینان ذاتاً از... ادامه مطلب

ثروتمند ترین کارآفرینان جهان این همه پول را از کجا آورده اند؟

اگر می خواهید از لحاظ مالی اوضاع خوبی داشته باشید، قاعدتاً دو راه بیشتر پیش روی خود ندارید: یک اینکه ارث زیادی به شما برسد، و دو اینکه خودتان ثروت هنگفتی کسب کنید. با نگاهی به فهرست ثروتمند ترین انسان های روی زمین می توان گفت مورد دوم نیز به احتمال قوی با کار کردن... ادامه مطلب

رابطه تنگاتنگ کمال گرایی و فرسودگی شغلی

کمال گرایی در اکثر مواقع یک فضیلت محسوب می شود؛ به ویژه در محل کار. اما پژوهش ها نشان می دهند فشاری که برای عملکرد بی نقص از سوی خود فرد بر خودش اعمال می شود در نهایت تنها به فرسودگی او منجر خواهد شد. به این ترتیب کمال گرایی معیار خوبی برای سنجش موفقیت... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x