مایکروسافت از دولت ایالات متحده به دلیل جستجوی مکرر و غیرقانونی محتویات ابری مشتریان شکایت کرد

مایکروسافت از دولت ایالات متحده به دلیل جستجوی مکرر و غیرقانونی محتویات ابری مشتریان شکایت کرد

به نظر می رسد دوباره یکی از کمپانی های بزرگ تکنولوژی با دولت ایالات متحده درگیر شده است. مایکروسافت به تازگی پرونده ای علیه وزارت دادگستری این کشور تنظیم کرده و مدعی شده که آن ها به صورت «غیرقانونی»، کمپانی را مجبور کرده اند که هنگام جستجو و بررسی اطلاعات ذخیره شده در فضای ابری مشتریان، آنان را در جریان قرار ندهند.

در این شکایت نامه که دیروز در دادگاه واشنگتن تنظیم شد آمده: «مایکروسافت این پرونده را تشکیل داده چون مشتریان حق دارند هنگامی که دولت مجوزهای لازم برای خواندن ایمیل های آن ها را دریافت نموده، از این موضوع با خبر باشند و مایکروسافت حق دارد که آن ها را در جریان بگذارد. هرچه مشتریان مایکروسافت بیشتر اطلاعات حساس و شخصی خود را در فضای ابری ذخیره می کنند، دولت هم این دست از اعمال مخفیانه خود را افزایش می دهد.»

در سال ۲۰۱۳، کمپانی مایکروسافت بعد از ماجرای افشاگری ادوارد اسنودن در رابطه با نظارت گسترده روی اطلاعات کاربران، به سختی در برابر دولت ایالات متحده مقاومت کرد. هرچند که در آن زمان، خود مایکروسافت هم به دلیل بررسی ایمیل های کاربران با اعتراض بسیاری مواجه شده بود.

مایکروسافت در شکایت اخیر خود می گوید که بند ۲۷۵۰(b) قوانین امنیت ارتباطات الکترونیکی، قدرت زیادی در اختیار دولت قرار می دهد که به موجب آن می توانند کمپانی ها را هنگام جستجو برای جرائم مختلف مجبور به سکوت کنند. مایکروسافت معتقد است که طی ۱۸ ماه گذشته، دادگاه فدرال نزدیک به ۲۶۰۰ حکم رازداری صادر کرده و این کمپانی را از صحبت درباره مجوزها و پروسه های قانونی جستجو در اطلاعات مشتریان منع نموده است.

شاید نکته نگران کننده این باشد که حدود دو سوم این احکام قانونی، «هیچ تاریخ انقضای مشخصی ندارند». در بدترین حالت، این احکام به صورت همیشگی خواهند بود و در بهترین حالت، مایکروسافت هیچ ایده ای ندارد که چه زمانی می تواند مشتریان را در جریان بگذارد. در مجموع، اهالی ردموند در بازه زمانی سپتامبر ۲۰۱۴ تا ماه گذشته، با ۵۶۲۴ مورد درخواست برای «اطلاعات یا داده» مشتریان مواجه شده اند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato