شاید آمازون یک فرودگاه را در کشور آلمان خریداری کند

شاید آمازون یک فرودگاه را در کشور آلمان خریداری کند

گفته می شود که خرده فروشی بزرگ آمازون در حال بررسی شرایط جهت خریداری یک فرودگاه در غرب کشور آلمان است. تصمیمی که می توان آن را دومین قدم در راه تاسیس خطوط هوایی و شبکه تحویل کالای اختصاصی این کمپانی عظیم اینترنتی در نظر گرفت.

یک رسانه محلی در کشور آلمان مدعی شده که آمازون در حال مذاکره با مسئولین فرودگاه Frankfurt-Hahn برای خرید آن است. فرودگاه مورد نظر مدتیست ضررده شده و مسئولین محلی را به فکر فروش آن انداخته است.

در گزارش فوق به جزئیات و رقم احتمالی معامله اشاره ای نشده، اما مدعیست تا امروز سه پیشنهاد از سه منبع ناشناس برای خرید این فرودگاه به دست مسئولین رسیده و آنها به زودی نام خریدار نهایی را اعلام خواهند کرد.

فرودگاه Frankfurt-Hahn می تواند به پایگاه اصلی شبکه توزیع آمازون در سرتاسر اروپا تبدیل شده و سرعت توزیع کالاها و دامنه نفوذ این خرده فروشی اینترنتی را در این منطقه از دنیا افزایش دهد. ضمن این که چنین اقدامی عملاً آمازون را به رقیبی جدی برای سایر کمپانی های فعال در زمینه حمل و نقل هوایی کالا، همچون FedEx یا UPS، تبدیل خواهد کرد.

همین ماه قبل بود که کمپانی تحت مدیریت جف بزوس ۲۰ فروند بوئینگ ۷۶۷ پهن پیکر را به اجاره خود درآورد تا هدف تحویل یک یا دو روزه کالاهای خریده شده در سرتاسر خاک آمریکا را محقق سازد. در ماه فوریه نیز اطلاعاتی از داخل کمپانی به بیرون درز کرد که نشان می داد آنها می خواند خدمات حمل و نقل و تحویل کالای اختصاصی آمازون را جایگزین سرویس ها DHL ،UPS و FedEx کنند.

البته جف بزوس در آخرین جلسه با سرمایه گذاران شرکت مطبوعش اعلام داشت که خدمات تحویل کالای آمازون در راستای خدمات دیگر شرکت های حمل و نقل ارائه خواهد شد و قرار نیست جایگزین آنها شود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato