اخطار کارشناسان امنیت کامپیوتر: کاربران ویندوز نرم افزار Quicktime را پاک کنند

اخطار کارشناسان امنیت کامپیوتر: کاربران ویندوز نرم افزار Quicktime را پاک کنند

اگر برحسب تصادف اپلیکیشن Quicktime را روی پی سی خود نصب کرده اید باید بدانید که سایت Tren Micro توصیه کرده در اسرع وقت آن را پاک کنید. این سایت به تازگی از کشف «دو آسیب پذیری جدی در این برنامه» خبر داده بود که به هکرها امکان می دهد از راه دور کدهای مورد نظر خود را روی نسخه های آسیب پذیر Quicktime که در ویندوز نصب شده اند اجرا نمایند.

اما مساله کلیدی این است که اپل (شرکت ارائه دهنده این نرم افزار) ارائه آپدیت های امنیتی برای این نرم افزار را متوقف کرده و این یعنی مشکلات یاد شده قرار نیست هیچگاه رفع شوند.

در سایت ترند میکرو آمده است: ما در حال حاضر از حملات فعالی که ممکن است با بهره گیری از این آسیب پذیری ها اتفاق بیافتند بی خبریم اما تنها راه برای حفاظت از سیستم های ویندوزی شما از هرگونه حمله احتمالی پاک کردن این مدیاپلیر است.

حذف Quicktime نیز کار ساده ایست اما اپل دستورات لازم برای این منظور را به تفسیر ارائه کرده تا اطمینان حاصل کند که مشکلی از این بابت به وجود نمی آید. اگر هم وجود این نرم افزار روی سیستم شما ضروری است باید بگوییم که یک نقطه امید در رابطه با آن وجود دارد: اینکه عملی شدن حمله نیازمند «تعامل کاربر» است و مثلا باید آن را اجرا کرده یا از یک وبسایت آلوده بازدید نماید در غیر اینصورت کامپیوتر به سادگی از راه دور قابل کنترل نخواهد بود (نقطه منفی هم این است که اگر سیستم شما هدف حمله قرار گیرد کسی وجود ندارد که برای گلایه گذاری به او مراجعه نمایید).

بنابراین اگر به دنبال یک پلیر جایگزی برای تماشای ویدئوهای قدیمی Quicktime هستید شاید بهترین کار استفاده از VLC Player باشد. البته این اپ کامل نیست اما از عهده انجام کار بر می آید و توانایی پخش اغلب ویدئوها و فایل های صوتی را با فرمت های گوناگون دارد.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato