اپل در نیمه دوم سال گذشته، اطلاعات 4411 کاربر را در اختیار مراجع قانونی قرار داده است

اپل در نیمه دوم سال گذشته، اطلاعات 4411 کاربر را در اختیار مراجع قانونی قرار داده است

کمپانی اپل به تازگی گزارش خود از درخواست های دولتی برای دسترسی به اطلاعات کاربران را منتشر کرده و اعلام نموده که در نیمه دوم ۲۰۱۵، مقامات آمریکایی به دنبال اطلاعات ۵۱۹۲ کاربر بوده اند. از میان این تعداد درخواست دولتی، ظاهرا اپل به ۴۴۱۱ عدد از آن ها پاسخ مثبت داده و با مراجع قانونی ایالات متحده همکاری به عمل آورده.

در گزارش آمده که ۵۰۹ عدد از موردهای درخواستی، شامل اطلاعاتی مانند اسامی، ایمیل ها و مختصات جغرافیایی بوده. اما در این میان ۳۲۲ مورد محتویاتی واقعی (که توضیحی در رابطه با آنها ارائه نشده) را شامل شده اند. اهالی کوپرتینو در ۱۱۶ پرونده از همکاری با مقامات ایالات متحده امتناع ورزیده اند.

علاوه بر این، بخش زیادی از درخواست های دولتی برای اطلاعات شخصی، از سوی کشور چین بوده است. چینی ها ۳۲ بار درخواست استعلام داشته و در مجموع به دنبال اطلاعات ۶۷۲۴ کاربر بوده اند. با توجه به درخواست استعلام برای ۸۵ کاربر در نیمه اول سال ۲۰۱۵، چینی ها رشدی ناگهانی و چشمگیر برای استعلام اطلاعات در نیمه دوم ۲۰۱۵ داشته اند.

اپل بیان نموده که طی بازه زمانی مورد بحث، در ۱۷۸ مورد مجبور به همکاری فوری در رابطه با اطلاعات شخصی مانند گزارش مکالمات بوده که ۱۰۸ عدد از آنها از سوی مقامات آمریکایی درخواست شده بودند.

باید اشاره کرد که اطلاعات مورد نیاز در رابطه با کاربران دستگاه های اپل، معمولا براساس اشتراک آیتونز یا iCloud آنها به دست می آید و اپل می تواند به مواردی چون نام، آدرس، ایمیل، بک آپ دستگاهای iOS، تصاویر، مستندات، محتویات، تقویم و بوکمارک های کاربر دست پیدا کند. همه این اطلاعات ممکن است در روند تحقیق در رابطه با یک پرونده، برای مقامات قضایی ارزشمند تلقی شوند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato