دوربین دوگانه پرچمداران جدید هوآوی به دست خود لایکا ساخته نشده است

دوربین دوگانه پرچمداران جدید هوآوی به دست خود لایکا ساخته نشده است

موبایل های P9 و P9 Plus در حالی معرفی شدند که شاید بتوان گفت هیچ نقطه متمایز کننده ای با سایر پرچمداران اندرویدی بازار نداشتند، مگر در بخش دوربین. هوآوی برای این دو تلفن هوشمند از دوربین دوگانه ای استفاده کرده و هر کدام به دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی مجهز هستند.

اما نکته اصلی ماجرا از زمانی شروع شد که هوآوی در تبلیغات، و حتی در پشت موبایل خود و در کنار لنزهای دوربین، نام «Leica» را به کار برد. لایکا یک شرکت بسیار معتبر آلمانی است که در زمینه تولید دوربین های عکاسی فعالیت دارد.

gsmarena_001 (2)

حال اطلاعات به دست آمده ی جدید از سوی وب سایت چینی «MyDrivers»، حاکی از آن هستند که خود لایکا، سازنده ماژول های دوربین نیست و آنها توسط یک شرکت چینی به نام «Sunny Optical Technology» ساخته شده اند. البته به صورت تکنیکی، می توان گفت که هوآوی حق استفاده از نام لایکا را در تبلیغات خود دارد چرا که شرکت چینی مذکور که ماژول های دوربین را ساخته، از مجوزهای لایکا برخوردار است.

اولین باریست که شرکت آلمانی مورد بحث (حتی به صورت غیر مستقیم) با یک سازنده سخت افزار چینی همکاری می کند و اگر کاربران بازخورد مثبتی نسبت به کیفیت تصاویر و ویدیوهای ثبت شده توسط پرچمداران تازه ی هوآوی داشته باشند، می توان در آینده نزدیک انتظار حضور پرچمداران بیشتری را با دوربین های توسعه یافته توسط لایکا داشت.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato