اعتراف رئیس اف بی آی به هزینه بالای رمزگشایی آیفون سن برناردینو

اعتراف رئیس اف بی آی به هزینه بالای رمزگشایی آیفون سن برناردینو

به نظر می رسد استخراج اطلاعات از موبایل موسوم به آیفون سن برناردینو بیش از آنچه تصور می شد روی دست اف بی آی خرج گذاشته است. James Comey رئیس این سازمان که در گفتگوهای امنیتی Aspen سخن می گفت، اعلام کرد که هزینه عبور از تمهیدات امنیتی آیفون سن برناردینو از درآمد هفت سال آینده او در اف بی آی بیشتر بوده است. به گفته خبرگزاری رویترز احتمالاً این کار حدود ۱.۳ میلیون دلار هزینه داشته است.

کشف این راه باعث شد که چند ماه مجادله حقوقی بین اف بی آی و اپل به ناگاه متوقف شود، گرچه یکی از مقامات دولتی در مصاحبه با CNN اعتراف کرده که تا به امروز از این آیفون هیچ اطلاعات مفیدی به دست نیامده است.

رقم ذکر شده در بالا کاملاً تخمینی است و هنوز از سوی هیچ منبعی تایید نشده. در سال قبل هکری با نام Zerodium اعلام کرده بود که حاضر است در قبال دریافت یک میلیون دلار روشی را برای هک تحت وب iOS 9 ارائه نماید.

روزنامه واشینگتن پست چندی قبل مدعی شده بود که کمپانی Cellebrite طرف قرارداد اف بی آی برای شکستن رمز آیفون سن برناردینو بوده است. هنوز روش دقیق این کار اعلام نشده، اما Comey در جایی گفته بود که این روش بر روی آیفون های جدیدتر چون آیفون ۵S عمل نخواهد کرد. او اذعان داشته که این ابزار فقط روی طیف محدودی از اسمارت فون های اپل قابل استفاده خواهد بود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato