مقامات استرالیا 178 میلیون دلار صرف ارتقای تدابیر امنیت سایبری می کنند

مقامات استرالیا 178 میلیون دلار صرف ارتقای تدابیر امنیت سایبری می کنند

مقامات استرالیایی تصمیم گرفته اند که ۱۷۸ میلیون دلار (معادل ۲۳۰ میلیون دلار این کشور) صرف ارتقای تدابیر امنیتی این کشور کنند. مالکوم ترنبول (Malcom Turnbull)، نخست وزیر استرالیا خبر از آغاز استراتژی جدیدی در شهر سیدنی داده؛ شهری که به تایید وی، از قابلیت های تهاجمی در زمینه هک کردن بهره مند است.

ترنبول اشاره نکرد که آیا استرالیا از توانایی های خود برای جاسوسی از دیگر کشورها و یا مردم خودش استفاده کرده یا خیر. اما وی می گوید که چنین قابلیتی وجود داشته و سبب می شود تا «[استرالیا] به عنوان اشاعه دهنده رفتارهای مناسب در صحنه بین المللی، قادر به اعتماد بیشتر [به سایر کشورها] بوده و مهم تر از هرچیز، آشنایی با تدابیر تهاجمی سبب می شود تا قابلیت های دفاعی هم ارتقا یابند.»

بخشی از بودجه مورد نظر، صرف تغییر مکان «مرکز امنیت سایبری استرالیا» به جایی می شود که بیشتر در دسترس دارندگان کار و تجارت باشد. استراتژی جدید همچنین، ساخت مراکز بیشتر در شهرهای مختلف کشور و سرمایه گذاری روی تدابیر امنیتی ۵۰۰۰ کسب و کار کوچک تا متوسط را شامل می شود.

دولت این کشور در اسنادی که از برنامه خود منتشر کرده، به جزییات زیادی اشاره نموده و گفته که اقتصاد اینترنت-محور استرالیا «با سرعتی دو برابر نسبت به اقتصاد دیگر کشورهای جهان رشد می کند». جالب است بدانید تجارت های آنلاین استرالیا، میلیاردها دلار از تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده اند؛ بنابراین منطقی است که دولت استرالیا بخواهد گامی اساسی برای محافظت از این کسب و کارها و سایر کاربران اینترنتی خود بردارد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato