ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

زبان طراحی Material Design به Chrome OS رسید

گوگل آهسته و پیوسته در حال تغییر دادن و نوسازی زبان طراحی سرویس هایش است تا تمامی آنها را به سبک «متریال دیزاین» طراحی نماید. این زبان طراحی برای نخستین بار در سال 2014 در ...

فروغ بیداری
نوشته شده توسط فروغ بیداری | ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰

گوگل آهسته و پیوسته در حال تغییر دادن و نوسازی زبان طراحی سرویس هایش است تا تمامی آنها را به سبک «متریال دیزاین» طراحی نماید. این زبان طراحی برای نخستین بار در سال 2014 در کنفرانس I/O معرفی شد و تاکنون در محصولات مختلفی اعمال گشته.

در همین راستا و در روزهای ابتدائی بهمن ماه بود که به دنبال استقبال بسیار زیاد کاربران از طراحی متریال، شرکت ساکن مانتین ویو اعلام کرد قصد دارد این زبان طراحی را در سیستم عامل کروم نیز پیاده سازی نماید اما تاریخ مشخصی برای این آپدیت ذکر نکرد.

حالا امروز، آن طور که یکی از طراحان این شرکت به نام «سباستین گابریل» توضیح داده، طراحی یاد شده به عنوان بخشی از به روز رسانی جدید (نسخه 50) Chrome OS نیز عرضه خواهد شد. مرورگر و سیستم عامل تغییر چندانی را شاهد نخواهند بود، تقریبا همه آیتم ها در همان موقعیت قلبی خود بوده و همان کارها را نیز انجام خواهند داد. فقط می توان به مواردی همانند تیزتر شدن حاشیه ها، بهبود جزئی رنگ ها و انیمیشن ها و برخی موارد کوچک دیگر اشاره کرد.

به زبان ساده تر، هنگامی که تغییرات اعمال شوند بدون شک شما متوجه آنها خواهید شد اما همچنان فضای کار برایتان آشناست و سردرگم نخواهید شد.

بعلاوه ی تغییرات ایجاد شده در طراحی، Chrome OS همچنین نوعی طراحی اختصاصی و دستکاری شده برای کروم بوک ها نیز دریافت نموده که «هیبرید مود» نامیده می شود و برای این منظور است تا اندازه قالب نمایشگر برای استفاده با انگشت یا ماوس متناسب باشد. البته تغییرات دیگری نیز در این حوزه صورت پذیرفته و از آنجا که این قابلیت به طور پیش فرض روی کروم بوک های تاچ اسکرین وجود دارد، این امکان به کاربر داده شده تا در صورت عدم تمایل آن را غیر فعال نماید.

در ادامه می توانید تصاویر مربوط به طراحی متریال Chrome OS را مشاهده نمائید.

chrome-blueprint-02.0-w1000

chrome-cros-02.0-w1000

chrome-cros-04.0-w1000

chrome-cros-15.0-w1000

chrome-cros-17.0-w1000

chrome-in-cros.0-w1000

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی