ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تشکیل ائتلاف گوگل، اوبر و فورد برای تضمین آینده ماشین های خودران

ماشین های خودران در سال های اخیر به یکی از موضوعات داغ حوزه فناوری تبدیل شده اند به گونه ای که بسیاری از شرکت های خودروسازی و حتی کمپانی های فعال در زمینه تکنولوژی به ساخت ...

ماشین های خودران در سال های اخیر به یکی از موضوعات داغ حوزه فناوری تبدیل شده اند به گونه ای که بسیاری از شرکت های خودروسازی و حتی کمپانی های فعال در زمینه تکنولوژی به ساخت چنین اتومبیل هایی روی آورده اند.

در همین راستا در روز گذشته، نام های بزرگی همانند فورد، گوگل، Lyft، اوبر و ولوو با همکاری هم ائتلافی تشکیل دادند تا دولت آمریکا را مجبور به انجام اقدامات لازم برای ورود هر چه سریع تر ماشین های خودران به سطح خیابان ها و تصویب قوانین به نفع این خودروها نمایند. هدف آنها از ایجاد این ائتلاف، حفظ امنیت بیشتر مردم و ایمن تر نمودن هر چه بیشتر خیابان هاست.

آنها در بیانیه مشترکی که منتشر نموده اند، خاطرنشان کرده اند: «این تیم به کمک قانون گذارها، مجریان قانون و عموم مردم نیاز دارد تا امنیت و لزوم حضور ماشین های خودران را برای همگان محرز نماید.» اجرای این مهم نیز به ایجاد ضوابط و قوانین روشن نیاز دارد و از این رو شرکت های نام برده شده، خواستار شفاف سازی و مشخص کردن استانداردهای جدید در این رابطه شده و با سیاست گذارها نیز برای یافتن بهترین راهکار وارد گفتگو شده اند.

البته این اقدام بیشتر نشان دهنده واکنش دفاعی شرکت ها در مقابل قوانین موجود است تا تلاش برای تسریع رشد این فناوری؛ زیرا قانون های ایالتی در این کشور می تواند در پروسه ساخت چنین وسایل نقلیه ای مشکل ایجاد نماید. به طور مثال، در ایالت کالیفرنیا نوعی قانون پیشنهاد گشته که به موجب آن به ماشین های خودران بدون حضور راننده با گواهی نامه ی معتبر، اجازه تردد داده نخواهد شد. یعنی در این ماشین ها همیشه باید فردی به عنوان ناظر حضور داشته باشد تا در مواقع اضطراری کنترل خودرو را به دست بگیرد.

اما این قانون برای گوگل قابل قبول نیست زیرا اعتقاد دارد به موجب این منع قانونی، ارائه چنین تکنولوژی هایی برای افرادی که ناتوانی جسمی دارند، کاملا بی مفهوم خواهد بود.

با اینکه سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه های آمریکا با ائتلاف یاد شده همگام و هم نظر است، شرکت های عضو این گروه همچنان مصرانه پیگیر موضوع هستند تا بتوانند شرایط موجود را به همان مسیری که تصور می کنند درست است، سوق دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی