ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

نوزادان نارس می توانند با اپلیکیشن «صدای زندگی» سامسونگ ضربان قلب مادرانشان را بشنوند

صدای مادر برای نوزاد تنها منبع آرامش نیست، بلکه طبق پژوهش های مختلف می تواند عاملی برای توسعه و رشد مغزشان هم باشد. متاسفانه نوزادان نارسی که بعد از تولد زودهنگام درون دستگاه های ویژه نگهداری ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰

صدای مادر برای نوزاد تنها منبع آرامش نیست، بلکه طبق پژوهش های مختلف می تواند عاملی برای توسعه و رشد مغزشان هم باشد. متاسفانه نوزادان نارسی که بعد از تولد زودهنگام درون دستگاه های ویژه نگهداری می شوند، از شنیدن صدای مادر خود محروم هستند و مدیریت کردن این مساله ابدا برای تیم های پزشکی آسان نیست.

سامسونگ نیز با در نظر داشتن همین مشکل راهکاری را با محوریت تلفن های هوشمند ارائه داده است. اپلیکیشن «صدای زندگی» یا Voice of Life این شرکت به مادران امکان می دهد صدا یا ضربان قلب خود را برای نوزادانشان ضبط نموده و بعد از حذف فرکانس های بالای صدا، آن را از طریق اسپیکری که در مجاورت این کودکان قرار دارد برایشان پخش نمایند.

این اپلیکیشن علاوه بر اینکه صدایی آرامش بخش را در واحدهای مراقبت از نوزادان برای آنها ایجاد می کند بلکه به والدین کمک می کند با کودک خود که شاید در آن هفته های حیاتی اول بعد از تولد کمتر ببینندش ارتباط برقرار نمایند.

سامسونگ اطلاعات زیادی در مورد «صدای زندگی» ارائه نکرده و مشخص نیست که در ابتدا کدام بیمارستان ها قرار است از طرح پیشنهادی آن پیروی نمایند. در هر حال، اگر این پروژه موفق عمل کند، ثابت خواهد شد که برای شروع بهتر زندگی نوزادان نارس نیاز به تجهیزات چندان پیچیده ای هم نیست و همان صدای مادر کفایت می کند.

"" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true">
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی