جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

۵ اولویت روزانه که شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان نگاه خواهند داشت

با وجود تلاطم ها و شرایط دیگری که ۹۰ درصد از زمان پرواز، هواپیما ها را از مسیر اصلی شان منحرف می کنند، اغلب آنها در زمان تعیین شده به مقصد مقرر خود می رسند.

علت این پدیده تقریباً ساده است: خلبانان از طریق کنترل ترافیک هوایی و سامانه ی راهبری خودکار قادر اند به صورت مداوم مسیر هواپیما را تصحیح کنند. اگر به موقع به انحراف از مسیر رسیدگی شود، تصحیح آن کار دشواری نخواهد بود. اما اگر مسیر هواپیما مدام تصحیح نشود، هر لحظه ممکن است فاجعه ای به بار بیاید.

زندگی ما نیز مثل هواپیماست. ما همیشه از مسیر درست خود کنار زده می شویم. اگر سامانه ای برای تصحیح مسیر در اختیار نداشته باشیم، اصلاحات ضروری مدام بزرگ تر و بزرگ تر می شوند، تا جایی که کار از کار می گذرد و هیچگاه به جایی که می خواسته ایم نمی رسیم.

۱- سازمان دادن به زندگی

استفن کووِی در کتاب خود با عنوان «۷ عادت انسان های فوق العاده تأثیرگذار» توضیح می دهد که برخی چیزها در زندگی اهمیت دارند و برخی چیزهای دیگر اضطرار. این در حالی است که اغلب انسان ها زندگی خود را به اولویت دهی به کارهای اضطراری و کارهای بیهوده ای مثل پاسخ دادن به ایمیل، و امور روزمره می گذرانند.

تعداد کسانی که انقدر زندگی شان سازماندهی شده هست که فقط به اولویت دهی به کارهای مهم و فعالیت های معناداری مثل یادگیری، سلامتی، خانواده، مسافرت و اهداف می گذرد بسیار انگشت شمار است.

۲- برنامه ریزی و سرمایه گذاری روی آینده ی خود

یک ضرب المثل چینی می گوید: «بهترین زمان برای کاشت یک درخت، ۲۰ سال پیش بوده است». تعداد کسانی که آگاهانه به برنامه ریزی و طراحی زندگی خود می پردازند بسیار کم است.

اما درست وقتی به این نتیجه می رسید که قدرت تعیین جزئيات زندگی خود را دارید، کنترل کامل کوچکترین مسائل آن نیز در دست شما خواهد بود. این تصمیم شما در رفتار های ملموسی مثل اصلاح یا قطع روابط سمی و «نه» گفتن به فعالیت هایی که چیزی جز اتلاف وقت محسوب نمی شوند خود را نشان می دهد.

باید همین حالا تصمیم بگیرید. «عدم موفقیت در برنامه ریزی، برنامه ریزی برای عدم موفقیت است». اساس چشم انداز شما باید بیشتر بر انگیزه تان باشد، نه راهی که برای رسیدن به آن انتخاب می کنید.

انگیزه ی شما ثابت است اما راه رسیدن شما به اهدافتان می تواند هزاران شکل مختلف به خود بگیرد. برای مثال، انگیزه یا آرمان یک نفر می تواند کمک به دیگران برای پیدا کردن هدفشان در زندگی و کمک به آنها برای رسیدن به این اهداف باشد. اما راههایی که برای نیل به این هدف می تواند انتخاب کنند از وبلاگ نویسی تا نگهداری از فرزندان، مشاوره، و هر چیز دیگری را می تواند در بر می گیرد.

۳- زیر نظر داشتن شاخص های مهم

توماس مانسون می گوید «عملکرد با اندازه گیری بهبود می یابد، و با اندازه گیری و گزارش، سرعت بهبود شتاب می گیرد».

سازمان یافتن و سرمایه گذاری روی آینده، در صورتی که شاخصی برای سنجش میزان پیشرفت آن نداشته باشید بی حاصل خواهد بود. شما باید حساب نقاط مهم زندگی خود را داشته باشید. تحقیقات بارها نشان داده اند وقتی رفتار را رصد و ارزیابی کنید، بهبود چشمگیری می یابد.

اگر پیشرفت حوزه های مهم زندگی خود را زیر نظر ندارید به احتمال زیاد بیشتر از آنچه فکرش را می کنید از مسیر خود منحرف شده اید. اگر در این ارزیابی ها با خودتان صداقت نداشته باشید کنترل اوضاع از دستتان در می رود.

۴- نیایش و مراقبه

مارتین لوتر جایی می گوید: «آنقدر امروز مشغله دارم که باید ۳ ساعت دعا و نیایش کنم تا بتوانم به همه شان رسیدگی کنم». نیایش و مراقبه به شما کمک می کند پیش از آنکه دیر شود، مسیر خود را ارزیابی و در صورت لزوم آن را تصحیح کنید. در غیر این صورت ممکن است بعد از یک دنیا تلاش و زحمت، متوجه شوید نردبان موفقیت شما به دیوار اشتباهی تکیه داشته است.

۵- حرکت آهسته و پیوسته به سمت اهداف

حتماً برای شما هم پیش می آید که روزها وقت خود را بدون برداشتن حتی یک قدم در جهت اهداف مهم زندگی تان بگذرانید. زندگی مشغله های فراوانی دارد. اگر هر روز آگاهانه برای پیشرفت و نیل به اهداف خود زمان آزاد نکنید، فرصت شما در شلوغی زندگی های امروزی برای همیشه گم خواهد شد؛ در یک چشم به هم زدن پیر خواهید شد و نمیفهمید اینهمه زمان کجا رفت.

اگر هر روز در جهت اهداف بزرگ زندگی خود تنها یک قدم بردارید، متوجه خواهید شد که این اهداف آنقدر ها هم که فکر می کردید دور از دسترس نبوده اند.

مطالب مرتبط

از این اشتباهات رایج دوری کنید تا در کسب و کار آنلاین موفق تر شوید

چه کسی می توانست تصور کند که روزی روی صندلی جلوی تلویزیون نشسته و به راحتی خرید کند یا با هر خدمات دیگری تنها یک کلیک فاصله داشته باشد؟ دنیای مجازی امروز این امکان را برای همه فراهم کرده است و روزانه بر تعداد کسب و کارهای آنلاین افزوده می شود. از این رو لازم است... ادامه مطلب

پرسش های درونی چطور آینده مان را تحت تاثیر قرار می دهند؟

اندرو ویتمن از نیروهای سابق پلیس در آمریکاست که در طول زندگی حرفه ای خود بادی گارد بسیاری افراد مهم و سرشناس نظیر هیلاری کلینتون بوده، همزمان با مجرمان زیادی برخورد کرده و به همین خاطر کوله باری از تجربیات را بر دوش دارد. او در این سال ها یک درس بزرگ گرفته: زندگی در مورد پیدا کردن... ادامه مطلب

۴ عادت روزانه که رضایت شما را بالا می برند

کارتان را خوب انجام دهید، تا ترفیع بگیرید و بابت پیشرفت خود خوشحال شوید. این، فرمول عامه ی مردم برای رضایتمندی است. همیشه به ما یاد داده اند که کار کردن به موفقیتی بزرگ ختم خواهد شد و در نهایت رضایت و خوشحالی به همراه خواهد آورد. از طرف دیگر نیز اینطور گفته می شود... ادامه مطلب

با این تمرین ساده ذهن ناخوداگاه خود را برای موفقیت برنامه ریزی کنید

اگر می خواهید امسال سال رسیدن به بزرگ ترین اهداف زندگی تان باشد باید به شما بگوییم در صورتی که ذهن ناخودآگاه خود را نیز در این راه با خود همراه کنید می توانید به این مهم دست پیدا کنید. این توصیه ی مِی مک کارتی، کارآفرین سریالی، سرمایه گذار انجل و نویسنده ی حوزه... ادامه مطلب

هفت عادتی که هر کار آفرین باید کسب کند

ممکن است در مورد کاری که می خواهید در طول زندگی خود انجام دهید مطمئن نباشید. به سختی کار می کنید اما هدف خاصی در ذهنتان نیست. نگران نباشید همه افراد همین مشکلات را دارند اما شما می توانید با شش فعالیت زیر موفقیت خود را تضمین کنید. در خرج کردن صرفه جویی کنید باید با خود... ادامه مطلب

خصوصیاتی که کسب و کار افراد بسیار حساس را خراب می کند

Kimanzi Constable نویسنده و مشاوری بسیار حساس بوده است که توانسته از این تهدید به خوبی استفاده کند. او درباره ی تجربه ی خود چنین می گوید: مدت ها احساس می کردم با مردم پیرامونم تفاوت دارم. زمانی که اولین کسب و کار خود را به راه انداختم و خود را با دیگر کارآفرینان مقایسه کردم،... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x