آیفون به عنوان «تاثیرگذارترین گجت تاریخ» از سوی نشریه TIME انتخاب شد

آیفون به عنوان «تاثیرگذارترین گجت تاریخ» از سوی نشریه TIME انتخاب شد

نشریه شهیر TIME اخیرا لیستی از ۵۰ گجت تاثیرگذار تاریخ تهیه کرده و موبایل آیفون اپل را در رده نخست لیست خود قرار داده است. با توجه به اینکه در جهان امروز، موبایل های هوشمند به بخشی جداناپذیر از زندگی روزمره مردم تبدیل شده اند و جز محبوب ترین گجت های موجود به شمار می روند، شاید این انتخاب تایم جای تعجب زیادی نداشته باشد. البته باید توجه داشت که گجت های نامبرده در نشریه تایم، لزوما بهترین دستگاه های بازار نیستند و براساس میزان تاثیرگذاری شان دسته بندی شده اند.

تایم در توضیحات خود در رابطه با آیفون پذیرفته که پیش از معرفی این تلفن همراه از سوی اپل، اسمارت فون های بسیاری در بازار وجود داشتند، اما آیفون از آن لحاظ مهم تلقی می شود که برای اولین بار، اسمارت فون ها را به دستگاهی ضروری برای تمام مردم سراسر جهان تبدیل کرد.

گذشته از آیفون، در میان موبایل های هوشمند تاثیرگذار تاریخ، نام DROID موتورولا هم در جایگاه بیستم به چشم می خورد. تایم معتقد است که این موبایل موتورولا، نقشی چشمگیر در محبوبیت فعلی اندروید بازی کرده و به لطف آن، حالا پلتفرم گوگل به بیشترین میزان کاربر در میان سیستم عامل های موبایل دست یافته است.

تایم در لیست جالب خود از موبایل های دیگری نیز نام برده است. از جمله آنها می توان به Bravo Pager موتورولا (در جایگاه ۱۸ام)، بلک بری ۶۲۱۰ به عنوان اولین موبایل بلک بری که امکان دسترسی به ایمیل و وب را نیز فراهم می آورد (در جایگاه ۲۴ام)، آپید اپل (در جایگاه ۲۵ام) و نوکیا ۳۲۱۰ (در جایگاه ۳۴ام) اشاره کرد. همچنین در جایگاه آخر لیست، گوگل گلس به چشم می خورد و از آن به عنوان دستگاهی که تولید پوشیدنی ها و هدست های واقعیت افزوده را کلید زد، نام برده شده است.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato