استفاده آزمایشی از پول مجازی بیت کوین در شهر زوگ سوییس

استفاده آزمایشی از پول مجازی بیت کوین در شهر زوگ سوییس

از این پس ساکنان شهر زوگ (Zug) واقع در کشور سوئیس می توانند از پول مجازی بیت کوین برای پرداخت هزینه خدمات شهری استفاده کنند. بر اساس گفته های شهردار این شهر، این طرح آزمایشی با هدف کمک به وضع اقتصادی کارآفرینان و تسهیل فعالیت های آنها به اجرا در خواهد آمد.

مردم زوگ طی این دوره می توانند تا سقف ۲۰۰ فرانک (حدود ۶۰۰ هزار تومان)، از بیت کوین برای دریافت انواع خدمات عمومی هزینه کنند. بعد از پایان دوره آزمایشی، شورای شهر نتایج اجرای طرح را جمع آوری و مزایا و مشکلات استفاده از بیت کوین به جای پول حقیقی را بررسی می کند. پس آن، در خصوص اجرای دائمی طرح فوق تصمیم گیری خواهد شد. در صورت موفقیت، سرویس های بیشتری از این پول پشتیبانی کرده و سقف پرداخت ۲۰۰ فرانکی نیز برداشته می شود.

برخورد دولت های مختلف با این پدیده متفاوت بوده است؛ در روسیه بدبینی هایی در خصوص غیرقابل ردیابی بودن معاملات مبتنی بر بیت کوین وجود دارد، در حالی که سوئیسی ها با دید مثبت تر و سهل انگارانه تری با آن برخورد می کنند.

شهر زوگ با میزبانی از کمپانی های مختلف فعال در زمینه امنیت اطلاعات، تلاش دارد به Crypto Valley تبدیل شود. شرکت هایی چون Ethereum ،Monetas ،Proton Mail و Silent Circle در این ناحیه فعالیت می کنند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato