سونی قصد ایجاد یک برند یکپارچه تحت عنوان «اکس» را دارد [شایعه]

سونی قصد ایجاد یک برند یکپارچه تحت عنوان «اکس» را دارد [شایعه]

واحد موبایل سونی همانطور که می دانید این اواخر اوضاع خوبی نداشته است. شرکت ژاپنی مورد بحث ابتدا با ارائه موبایل های خانواده زد توانست جمعیت کثیری از کاربران را با خود همراه نماید اما با گذشت زمان عرضه این سری در سطح جهانی و خصوصا آمریکا محدود شد تا اینکه شرکت مورد بحث خانواده اکسپریا اکس را در جریان کنگره جهانی موبایل معرفی کرد که در برگیرنده سه مدل اکسپریا اکس، XA و اکس پرفورمنس می شود.

البته گفته می شود که این خانواده جایگزین مستقیم سری زد نیست و در مقابل تلاش تازه ای است که از سوی واحد موبایل این شرکت برای مطرح کردن نام آن صورت گرفته. حالا گزارشاتی از چین به دست آمده که نشان می دهند این شرکت در نظر دارد صرفا روی سری اکسپریا اکس تمرکز کند و دست کم تا سال ۲۰۱۸ که چنین برنامه ای دارد.

البته موبایل های اکسپریا اکس را می توان بهترین محصول حال حاضر سونی موبایل قلمداد کرد و در نتیجه این گفته شاید زیاد هم تعجب آور نباشد اما نکته مهمی که در گزارشات منتشره نهفته شده این است که سونی قصد دارد یک برند متحد و یکپارچه را تحت نام «اکس» ایجاد کند.

به بیان دیگر غول تکنولوی ژاپنی قصددارد که تولید محصولاتی نظیر اکسپریا اکس و ام را متوقف نماید و در نتیجه پیش بینی شده که آینده ای مشابه به سری زد برای این دو در پیش باشد. طبق خبرهای رسیده، این شرکت قصد دارد واحد های موبایل، اینترنت اشیاء و کلاود خود را در قالب یک موجودیت یکپارچه درآورده و محصولات آن را تحت برند اکس عرضه کند.

تصویری هم که در رابطه با تاریخچه سونی منتشر شده سه فصل مختلف را برای آن به تصویر کشیده. در این عکس، فصل یک سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ و فصل دوم سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ را نشان می دهد که در واقع شامل «بهترین اتفاقات و دستاوردها» برای سونی می شود و فصل سوم نیز با نام اکس معین شده و سال های آتی را به تصویر می کشد.

اینکه استراتژی تازه اتخاذ شده از سوی ژاپنی ها به کم شدن محصولات ارائه شده آن می انجام یا خیر مساله ایست که صرفا با گذشت زمان مشخص می شود.

Xperia-X-Chapter-3-710x473

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato