قابلیت Backward Compatibility اکس باکس وان، حالا از بازی های چند دیسکی هم پشتیبانی می کند

قابلیت Backward Compatibility اکس باکس وان، حالا از بازی های چند دیسکی هم پشتیبانی می کند

با گذشت هر روز، کمپانی مایکروسافت بازی های بیشتری به سرویس Backward Compatibility کنسول نسل هشتمی خود اضافه می کند و عملکرد آن را بدون سر و صدا و اعلام رسمی، ارتقا می بخشد. براساس آخرین بروزرسانی انجام شده از سوی مایکروسافت، حالا Backward Compatibility از بازی های چند-دیسکی کنسول اکس باکس ۳۶۰ هم پشتیبانی می کند.

اولین عنوان چند-دیسک مورد پشتیبانی قرار گرفته، نسخه Director's Cut بازی Deus Ex Human Revolution است که در سال ۲۰۱۳ و حدود دو سال بعد از نسخه اصلی، به بازار عرضه شده بود.

این موضوع از آن جهت مهم ارزیابی می شود که تا پیش از بروزرسانی اخیر مایکروسافت، به نظر می رسد Backward Compatibility قادر به اجرای عناوینی با چند دیسک نیست. اما لری هرب (که طرفداران برند اکس باکس وی را به نام میجور نلسون می شناسند)، روز گذشته تایید کرد مهندسان Backward Compatibility به راهی برای اجرای عناوین این چنینی دست پیدا کرده اند.

خوشبختانه با دستآورد جدید مایکروسافت، دیگر نگرانی خاصی درباره اجرای عناوین سنگین کنسول نسل هفتمی اکس باکس ۳۶۰ وجود ندارد و گیمرها می توانند بزودی به بازی های مورد علاقه خود دست پیدا کنند. این مسئله به ما نشان می دهد که گرچه پلتفرم Backward Compatibility اکس باکس وان هنوز مشکلات خاص خود را داشته و برخی از بازی ها، آنطور که باید و شاید روان اجرا نمی شوند اما اهالی ردموند از هیچ تلاشی برای بهبود آن دریغ نمی کنند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato