مقایسه مقاومت اچ تی سی 10 و گلکسی اس 7 در تست سقوط از ارتفاع؛ کدامیک محکم تر است؟ [تماشا کنید]

مقایسه مقاومت اچ تی سی 10 و گلکسی اس 7 در تست سقوط از ارتفاع؛ کدامیک محکم تر است؟ [تماشا کنید]

همانطور که می دانید اچ تی سی ۱۰ بدنه ای از جنس فلز دارد و در ساخت گلکسی اس ۷ نیز از حجم بالای شیشه استفاده شده است اما اینکه کدامیک استحکام و مقاومت بیشتری در برابر سقوط دارند مساله ایست که ظرف تنها چند دقیقه می توان آن را فهمید.

در ویدئوی زیر آزمایشی را شاهد خواهید بود که تیم انجام دهنده اش موسوم به Phone Buffs تحت عنوان تست سقوط حرفه ای از آن یاد کرده و در جریان آن هر دو موبایل اندرویدی یاد شده از ارتفاع یک متری به پشت، کناره، بخش زیرین و از قسمت جلو سقوط میکنند.

در ادامه موبایلی که از این مراحل دشوار جان سالم به در می برد، تست های بیشتری را پشت سر خواهد گذاشت تا زمانی که دیگر امکان برقراری تماس صوتی نداشته باشد. موبایل اچ تی سی علیرغم آنکه به خاطر بدنه فلزی اش سقوط سخت تری را روی سطح داشت، همانطور که انتظار می رفت بهتر از رقیب خود توانست در برابر این آزمایش مقاومت کند و متحمل خسارات کمتری شد.

در جریان سقوط این موبایل ها از قسمت زیرین، هر دوی آنها واکنشی مشابه را از خود نشان دادند و این بار خسارات وارد شده به اچ تی سی ۱۰ اندکی بدتر بود. در مرحله بعد این دو پرچمدار اندرویدی از قسمت لبه روی سطح انداخته شدند و چون هر دویشان در این ناحیه برس خورده بودند، ضربه ناشی از سقوط تاحدودی از آنها گرفته شد.

مرحله بعد را می توان وحشتناک ترین بخش تست خواند چراکه هیچیک از این دو موبایل نتوانستند از آن جان سالم به در ببرد و متاسفانه نمایشگر هر دوی آنها دچار ترک شد. البته باز هم اچ تی سی ۱۰ بهتر از رقیب خود ظاهر شد چون همچنان امکان استفاده از آن وجود داشت؛ این در حالیست که نمایشگر گلکسی اس ۷ بعد از آن سقوط دیگر قابل استفاده نبود.

اما همانطور که گفته شد همچنان امکان استفاده از اچ تی سی ۱۰ وجود داشت و به همین دلیل سقوط دستگاه تا زمانی که نمایشگر آن کارایی خود را از دست بدهد ادامه یافت و باید به اطلاع تان برسانیم که پرچمدار شرکت تایوانی مجموعا ۳۲ بار سقوط از قسمت جلو را تحمل کرد.

"" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true"
mozallowfullscreen="true">

نظرات ۳۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato