ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کاهش چشمگیر قیمت پهنای باند داخلی؛ کاربران می توانند از اپراتورهای اینترنت توقع تخفیف داشته باشند

به گزارش خبرگزاری فارس، جهرمی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، روز گذشته در نشست خبری مشترک با وزیر ارتباطات از کاهش قیمت پهنای باند شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داده و گفته است: «قیمت یک لینک ۱۰ گیگ از ...

پیام ادیب
نوشته شده توسط پیام ادیب | ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۰

به گزارش خبرگزاری فارس، جهرمی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، روز گذشته در نشست خبری مشترک با وزیر ارتباطات از کاهش قیمت پهنای باند شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داده و گفته است: «قیمت یک لینک ۱۰ گیگ از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به ۹ میلیون تومان کاهش یافته است».

همانگونه که از اعداد ارائه شده بر می آید هزینه های اپراتورهای اینترنت از این پس کاهش چشمگیری خواهد داشت. اما آیا آثار این کاهش هزینه به کاربر نهایی هم خواهد رسید؟ جهرمی درباره ی میزان اثرگذاری این کاهش قیمت در قیمت اینترنت کاربر نهایی گفته است: «در زنجیره ی قیمت‌ گذاری اینترنت مجموعه‌ های زیادی درگیر هستند که هر یک به میزانی در قیمت اینترنت کاربر نهایی تأثیرگذار است».

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در مورد نحوه ی محاسبه ی قیمت اینترنت کاربر نهایی، ۴۰ درصد این قیمت را مربوط به پهنای باند داخلی و ۶۰ درصد آن را به پهنای باند بین‌ المللی مربوط دانسته و اظهار داشته است: «کاهش قیمت اخیر از محل ۴۰ درصد پهنای باند داخلی بوده است و به این ترتیب هزینه ی اپراتورها برای ارتباطات داخلی از این ۴۰ درصد به صفر رسیده است».

جهرمی، با اشاره به احتمال تغییر قیمت‌ های اینترنت ادامه داده است: «با کاهش اخیر قیمت پهنای باند شرکت ارتباطات زیرساخت، کاربران می‌ توانند از اپراتور ها و شرکت‌ ها توقع ارائه ی تخفیف داشته باشند،‌ اما در مدل عام کاهش قیمت از طریق اصلاح مدل اقتصادی شبکه ی ملی اطلاعات در دستور کار است».

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (16 مورد)
 • بیژن
  بیژن | ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

  شاتل که شبانه رایگان رو حذف کرده ... برای داشتنشم باید 5000 تومن بیشتر پول بدیم با احتساب 9درصد مالیات بر ارزش افزوده. اینا هرطور بخوان قیمت میذارن

 • علیرضا
  علیرضا | ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

  اینترنت ما چند ماه پیش ارزون تر شد
  هر گیگ ۴۹۰۰بود شده۳۵۰۰البته قبلا واقعا گرون بود
  شرکت سرویس دهنده:آیدین سیستم

 • ارمین
  ارمین | ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

  بابا اینا همش حرف مفته کدومشون میاد اینترنتو ارزون کنن فقط دزدی میکنن بره توی جیب خودشون ببینید چقدر هزینه پهنای باند بوده که الان انقدر شده کم و اینا چقدر میخوردن.
  درحالیکه هرگیگ اینترنت باید بشه 500تومن از شبکه های ارائه دهنده اینترنت مثل شاتل اسیاتک و... ایرانسل همراه اول ولی هیچکدوم ارزون نمیکنن پارسالم گفتن 20درصد ارزون میشه کجاشد

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی