ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ناسا و خطوط هوایی آمریکا برای بهبود نمایشگر کابین های خلبانی وارد همکاری می شوند

ناسا به منظور بهبود دوره های آموزش پرواز، نمایشگرهای مورد استفاده در کابین های خلبانی و دیگر عملیات های پروازی تصمیم گرفته از تجربه بیش از 15 هزار خلبانی استفاده نماید که هم اکنون در ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۱:۰۰

ناسا به منظور بهبود دوره های آموزش پرواز، نمایشگرهای مورد استفاده در کابین های خلبانی و دیگر عملیات های پروازی تصمیم گرفته از تجربه بیش از 15 هزار خلبانی استفاده نماید که هم اکنون در خطوط هوایی مختلف آمریکا مشغول به فعالیت هستند.

در همین راستا، سازمان فضایی آمریکا و خطوط هوایی این کشور همین هفته از آغاز همکاری 5 ساله ای خبر دادند که طبق گفته استیو یانگ از محققان ناسا به موجب آن، این سازمان، قادر خواهد بود «نحوه تعامل خدمه پروازی با تکنولوژی» را به صورت آنی تحت نظر بگیرد. به گفته او، با این کار، می توان درک بهتری نسبت به نحوه عملکرد تکنولوژی های کنونی پیدا کرد و همزمان طراحی سیستم های آتی پروازی نیز نسبت به گذشته بهتر خواهد شد.

در جریان این همکاری خطوط هوایی آمریکا به سیستم های شبیه ساز و آموزش پروازی واقعی تری دسترسی پیدا خواهند کرد و در نتیجه امیدها برای تجربه مطلوب تر سفرهای هوایی نیز افزایش خواهند یافت.

در نظر داشته باشید که ابداع سیستم های واقع گرایانه تر برای شبیه سازی پرواز لزوما به معنای بهبود کیفیت تصویر آنها نیست و می تواند دست آخر به ایجاد سناریوهای چالش برانگیز تازه نظیر «رویدادهای از دست رفتن کنترل» یا دیگر شرایطی بیانجامد که ممکن است هواپیماها را وارد شرایط غیرایمن کنند.

ناسا تاریخچه ای بس طولانی در همکاری با صنعت هوایی آمریکا و دیگر بخش های خصوصی به منظور توسعه تکنولوژی های جدید برای منفعت عام دارد. در سال 2011 میلادی، این سازمان با خطوط هوایی آمریکا وارد همکاری شد تا نوعی دید ترکیبی را توسعه دهد و از این طریق امکانی را در اختیار خلبانان بگذارد تا فارغ از شرایط جوی آسمان را از پنجره کابین صاف و بدون هیچگونه مانعی ببینند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی