در اندروید N، مرورگر کروم را می توان به طور همزمان در دو پنجره اجرا کرد

قابلیت مالتی ویندوز در اندروید N یکی از هیجان انگیز ترین ویژگی هایی است که کاربران انتظار آن را می کشند. این که بتوانید همزمان دو اپلیکیشن فعال را در نمایشگر گجت اندرویدی خود داشته باشید، امکانات زیادی را در اختیارتان قرار می دهد. حالا فرض کنید که بخواهید یک اپلیکیشن را به طور همزمان در هر دو پنجره به اجرا بگذارید. شاید به نظر عده ای این کار مسخره برسد، اما وقتی قصد شما مرور صفحات وب باشد، این توانایی بسیار هم به درد بخور خواهد بود.

با انتشار سومین نسخه پیش نمایش سیستم عامل اندروید N، ما شاهد قابلیت جدیدی برای باز کردن دو پنجره کنار هم از یک نرم افزار خواهیم بود. چنین امکانی برای کسانی که وقت زیادی را برای وبگردی با موبایل یا تبلتشان اختصاصی می دهند، بسیار کارآمد خواهد بود. شما می توانید در این حالت چندین صفحه وب را در کنار هم مطالعه و حتی مقایسه نمایید.

برای استفاده از این ویژگی، در نسخه پیش نمایش مرورگر پیش فرض اندروید، یعنی گوگل کروم، علاوه بر امکان باز کردن یک صفحه در تبی جدید، امکان باز کردن آن صفحه در پنجره ای مجزا نیز اضافه شده است. کافیست روی لینک مورد نظرتان تب طولانی کرده و در منوی ظاهر شده گزینه "Move to Other Window" انتخاب نمایید. حتی امکان این نیز وجود دارد که عرض پنجره ها را به دلخواه خود تغییر دهید. در این حالت، در صورت واکنشگرا بودن قالب سایت، چینش محتوای آن متناسب با عرض جدید مجدداً انجام می گیرد.

در کنار تمام این قابلیت های هیجان انگیز، یک نگرانی نیز وجود دارد، و آن این که ممکن است همانند نسخه پیش نمایش اندروید M، این بار نیز گوگل قابلیت مالتی ویندوز را در نسخه نهایی حذف نماید. البته این بار بسیار بعید است که چنین اتفاقی رخ دهد، به خصوص که گوگل روی این قابلیت به عنوان یکی از چند ویژگی کلیدی اندروید جدید، تبلیغات زیادی کرده است.

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟