مجوز افزایش قیمت خودروهای ایران خودرو و سایپا توسط شورای رقابت ابلاغ شد

در ادامه سریال پر فراز و نشیب قیمت خودرو و نبرد دائمی خودروسازان و شورای رقابت، قرار بود شنبه این هفته قیمت گذاری جدید طبق مصوبه شورای رقابت اعلام شود که البته با توجه به تعطیلی نیمه شعبان، وعده شنبه، در نهایت دوشنبه بعد از ظهر محقق شد.

پیشتر شورای رقابت با توجه به کیفیت خودروها، مجوز افزایش قیمت محدودی را به ایران خودرو و سایپا اعطا کرده بود، اما دو خودروساز کشور تصمیم داشتند تا قیمت برخی مدل ها را تغییر ندهند و برای جبران، قیمت برخی دیگر را بیش از درصد اعلام شده شورای رقابت افزایش دهند.

CAR PRICE NEW-2

اما شورای رقابت زیر بار این مدل افزایش میانگین قیمت خودرو نرفت و راسا برای هر خودرو، جدول افزایش مجاز هر خودرو را طبق کیفیت همان محصول اعلام کرده است.

فلسفه این قیمت گذاری، تشویق خودروسازان برای افزایش کیفیت است. بدین معنا که در صورت کیفیت مطلوب، شورا مجوز افزایش قیمت بیشتری را اعلام می کند.

این روش حداقل دو عیب بسیار واضح دارد، اول آنکه متاسفانه ابزار سنجش کیفیت خودرو ها در ایران، ابزار دقیق و کاملی نیست و در بسیاری موارد تنها کیفیت اتاق و بدنه، رنگ و مونتاژ در حالت سکون سنجیده می شود و پارامتر های دینامیکی و مهم و مسائلی نظیر کیفیت اجزای فنی در این شیوه مورد سنجش قرار نمی گیرند.

مشکل دوم هم به فلسفه گران کردن خودرو های با کیفیت مربوط می شود. تجربه نشان داده است که در صورت عدم تحقق خواسته های قیمتی، خودروسازان زیر بار تغییر روش های مدیریتی خود نمی روند و به جای تصحیح روش های تولید و افزایش بازدهی، به استفاده از قطعات ارزان قیمت و بی کیفیت روی می آورند.

در واقع چه خودرو با کیفیت باشد و چه نباشد، در نهایت مشتری یا با افزایش قیمت روبرو می شود و یا با کاهش کیفیت!

بنابراین لبه دیگر چاقوی دولبه قیمت گذاری شورای رقابت، نه افزایش قیمت متناسب با کیفیت، بلکه کاهش کیفیت متناسب با قیمت خواهد بود. اتفاقی که در چند سال گذشته (به خصوص بعد از افزایش ناگهانی نرخ ارز) نیز روی داده است و به کاهش کیفیت عجیب و غریب خودروهای تولیدی منجر شده است.

CAR PRICE NEW-3

گفتنی است که قیمت های درج شده در جدوال، بهای خام خودروهای تولیدی است و شامل هزینه های شماره گذاری، بیمه و مالیات و سایر عوارض نمی شود.

بنابراین از دیدن ارقام مربوطه تعجب نکنید و مطمئن باشید که خودروها نه تنها ارزان نشده اند، بلکه به شکل میانگین مجوز افزایش قیمت 1.5 درصدی را دریافت کرده اند.

حالا باید دید که خودروسازان زیر بار چنین افزایش ناچیزی (که بیشتر بار روانی دارد) می روند یا در شرایط رکود بازار، روش های دیگری را برای فروش محصولات خود پی می گیرند.

مطالب مرتبط

اعلام زمان دقیق خداحافظی سایپا با پراید؛ آخر خرداد ۹۹

با ما همراه باشید تا در این نوشتار اخبار مربوط به تولید پراید و پژو 405 و زمان توقف خط تولید آن ها را مرور کنیم.اعلام زمان دقیق خداحافظی سایپا با پراید [به روز رسانی] - فروردین 99در آخرین مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت سایپا (در آخرین روز کاری سال ۹۸) اعلام شد که تولید... ادامه مطلب

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک ؛ فهرست آپشن های رفاهی سطح L1 و L2 ، L3 و مشخصات فنی

هاشم یکه زارع به تازگی با اشاره به ورود دنا اتوماتیک با موتور توربو شارژ در سال 97 به بازار  اعلام کرد: «بعد از استقبال خوبی که از خودروی دنا پلاس به وجود آمد بنا داریم تا این خودرو را با گیربکس اتوماتیک به بازار عرضه کنیم و مطمئن هستیم که با ورود آن خیلی... ادامه مطلب

کراس اوور ایران خودرو K125 در راستای داخلی سازی پژو 2008 معرفی می شود

خروج پژو از کشور پس از اعمال دور اخیر تحریم های صنعت خودرو سازی یکی از عوامل عدم عرضه پژو 301 و کاهش تولید پژو 2008 محسوب می شود اما عامل اساسی تر را باید در قرارداد همکاری اخیر بین پژو و شرکت امریکایی فیات کرایسلر جستجو کرد که احتمالا باعث خروج دائمی پژو از... ادامه مطلب

وانت نیسان زامیاد آپشنال؛ کاهش ایمنی همزمان با افزایش قیمت

احتمالا از میان تمام خودروهایی که در حال حاضر در جهان تولید می شوند، وانت نیسان زامیاد با قدمتی بیش از نیم قرن رکورد دار محسوب می شود. اما ظاهرا هنوز قصد و نیتی برای جایگزینی و توقف تولید این وانت نام آشنا وجود ندارد و سایپا (مالک گروه زامیاد) که قیمت این محصول را... ادامه مطلب

دنا پلاس توربو اتوماتیک ، سورن سال و رانای سال توسط ایران خودرو معرفی شدند

امروز هم زمان با راه اندازی آزمایشی خط تولید دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک، دو نمونه دیگر از محصولات ایران خودرو یعنی رانای سال و سورن سال معرفی شد.البته فکر نکنید که منظور از محصول جدید خودرویی هم چون پیکاپ سایبر تراک تسلا با طراحی فوق العاده مدرن و تکنولوژی روز دنیا است، بلکه این سه... ادامه مطلب

طرح جدید تبدیل خودرو های ایران خودرو اسفند 98‌؛ تبدیل حواله‌ دنا به پارس TU5

این روزها نارضایتی مشتریان از خودروسازان داخلی افزایش یافته و گزارش های منتشره پیرامون خدمات فروش خودرو های سواری و کیفیت خودرو های ساخت داخل، نشان می‌دهد، مشتریان از زمان نام نویسی تا پانزده ماه پس از تحویل خودرو، از ارائه خدمات و همچنین کیفیت خودرو های ساخت داخل رضایت چندانی ندارند. این وضعیت باعث... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟