مایکروسافت اپلیکیشنی برای اشتراک گذاری پرینترهای سه بعدی درون شبکه ارائه نموده است

مایکروسافت اپلیکیشنی برای اشتراک گذاری پرینترهای سه بعدی درون شبکه ارائه نموده است

پرینترهای کاغذی مرسوم یا بهتر بگوییم قدیمی تقریبا با هر دستگاه الکترونیکی سازگاری دارند و می توان از هر گجتی برای آنها محتوای چاپی ارسال کرد. اما اگر بخواهید از پرینترهای سه بعدی هم به این شیوه استفاده نمایید چطور؟

مایکروسافت باور دارد که به راهکار مناسبی برای حل این مشکل دست پیدا کرده است. این شرکت اخیرا یک اپلیکیشن اختصاصی برای Windows 10 IoT Core (در حال حاضر فعلا برای رزبری پای) ارائه نموده که به شما امکان می دهد از هر کامپیوتر روی شبکه لوکال خود (وای فای یا اترنت) به پرینتر سه بعدی درون منزل دسترسی پیدا کنید.

بعد از آنکه اپلیکیشن Network 3D Printer را اجرا کردید، پرینتر عملکردی شبیه به دیگر دستگاه های متصل به شبکه را از خود نمایش خواهد داد. گفتنی است که نسخه اولیه این نرم افزار صرفا از ۱۳ پرینتر سه بعدی پشتیبانی می کند که اگر از علاقمندان به چاپ پلاستیک باشید حتما نام برخی از آنها را شنیده اید: Ultimaker ، Lulzbot، Makergear، Printrbot  و Prusa از جمله اسامی مطرح ذکر شده هستند.

اگر هم یک پرینتر سه بعدی در اختیار دارید که نامش در این لیست ذکر نشده باید به اطلاع تان برسانیم که مایکروسافت درخواست ها برای افزوده شدن پرینترهای جدید به لیست پشتیبانی اش را دریافت می کند، به همین خاطر می توانید امیدوار باشید که درآینده نزدیک، پرینتر سه بعدی شما نیازی به ارتباط مستقیم برای کار کردن نداشته باشد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato