سازندگان بازی موبایل Monument Valley در عرض دو سال، درآمدی 14 میلیون دلاری کسب کرده اند

سازندگان بازی موبایل Monument Valley در عرض دو سال، درآمدی 14 میلیون دلاری کسب کرده اند

بنابر اعلام رسمی کمپانی USTwo Games، بازی معمایی و پولی Monument Valley که دو سال پیش روی پلتفرم های موبایل عرضه شده بود، تا به امروز ۱۴ میلیون دلار درآمد داشته است. این درآمد بی نظیر در حالی کسب شده که حدود ۸۰ درصد از بازیکنان، Monument Valley را به صورت رایگان دانلود کرده اند.

این دومین باری است که USTwo Games اطلاعاتی درباره عملکرد تبلیغاتی Monument Valley منتشر کرده و معمولا توسعه دهنده حوزه موبایل عادت ندارند که چنین اطلاعاتی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. سازندگان بازی می گویند که Monument Valley، بیشترین فروش را در روز ۳۱ مارس ۲۰۱۵ داشته است؛ یعنی دو روز بعد از انتشار فصل سوم سریال محبوب House of Cards که در یکی از اپیزودهای آن، رییس جمهور ایالات متحده، فرانک آندروود (با بازی کوین اسپیسی) مشغول به تجربه آن بود.

شاید موضوع جالب تر نسبت به فروش بی نظیر Monument Valley، تعداد دانلودهای آن باشد. سازندگان می گویند که بازی تا به امروز ۲۶ میلیون بار دانلود شده که ۲۱ میلیون بار از آن، در برنامه های تبلیغاتی و رایگان اپ استورهای مختلف بوده است. ضمنا کاربران چینی، ۱۱ میلیون از مجموع دانلودهای بازی را به خود اختصاص داده اند.

یکی از دلایل کسب چنین درآمدی از سوی USTwo Games را می توان بسته الحاقی Forgotten Shores دانست که با اندک فاصله ای نسبت به بازی اصلی، به صورت پولی عرضه شد و توجه بسیاری را به خود جلب کرد؛ در مجموع این بسته الحاقی نیز، حدود ۲.۳۷ میلیون بار دانلود شده است. در نهایت باید افزود که Monument Valley طی سالی که منتشر شد، بیش از ۲۰ جایزه مختلف در دسته بندی های متعدد دریافت نمود و سازندگان آن، مبلغ ۷۵۰ هزار دلار از فروش بازی را به سازمان های خیریه اهدا کرده اند.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato