کمپانی HTC برای هدست واقعیت مجازی اش بازی می سازد

کمپانی HTC برای هدست واقعیت مجازی اش بازی می سازد

یکی از عمده ترین محتوای مورد نیاز برای هدست های واقعیت مجازی، بازی های ویدیویی هستند و حالا شرکت هایی که پیش از این سابقه ای در تولید بازی نداشته اند هم برای ماندن در بازار رقابت مجبور به ساخت شده اند.

شرکت تایوانی اچ تی سی اولین بازی ویدیویی اش که با همکاری نزدیک استودیویی مستقل توسعه یافته را روز گذشته معرفی کرد. این عنوان که Front Defense نام دارد به زودی و در نمایشگاه کامپیوتکس نمایش کاملی خواهد داشت.

بازی شما را در نقش سربازی قرار خواهد داد که موج دشمنان به او حمله می کنند و اسلحه های مختلف در اختیار شما قرار گرفته تا با آن ها به نبرد بپردازید. HTC این شرکت جدید را تاسیس کرده تا به ساخت بازی برای هدست ۸۰۰ دلاری Vive بپردازند.

بنا به آمار منتشر شده توسط SuperData Research، صنعت واقعیت مجازی تا سال ۲۰۲۰ احتمالا ارزشی معادل ۴۰ میلیارد دلار خواهد داشت و کمپانی ها در تلاش اند تا چنین هدفی را محقق سازند.

اچ تی سی با همکاری والو در موقعیتی است که می تواند مقادیر عظیمی از این میزان درآمد را از بخش سخت افزاری به دست آورد اما چون وایو از تکنولوژی SteamVR بهره مند است، بازی ها باید از استور استیم خریداری شوند. بنابراین در بعد نرم افزاری، HTC باید خود دست به تولید بازی بزند تا سودی از آن برایش حاصل شود که آغاز این روند را در نمایشگاه کامپیوتکس خواهیم دید.

Front Defense تنها عنوان در دست توسعه توسط HTC نیست. این شرکت همچنین کمپین Vive X را هم به راه انداخت که ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه را در اختیار علاقه مندان به توسعه محتوای واقعیت مجازی قرار می دهد.

قطعا چنین روندی به شرکت ها کمک خواهد کرد تا هر چه زودتر واقعیت مجازی را وارد زندگی روزمره مردم کرده و آن ها را به خرید یک هدست قانع کنند. فراتر از آن، واقعیت افزوده نیز در راه است و خیزش واقعیت مجازی به موفقیت هر دوی شان خواهد بود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato