توییتر می گوید در 2 سال گذشته بیش از 300 هزار دلار بابت گزارش باگها به کاربران پرداخته است

توییتر می گوید در 2 سال گذشته بیش از 300 هزار دلار بابت گزارش باگها به کاربران پرداخته است

بر اساس اعلام توییتر، از زمانی که این وبسایت برنامه ی اعطای جایزه ی مالی در مقابل گزارش باگها را در سال ۲۰۱۴ راه اندازی کرده است تاکنون ۱۶۶۲ کاربر ۵۱۷۱ باگ را گزارش و در مقابل رقم ۳۲۲۴۲۰ دلار از این شبکه ی اجتماعی دریافت کرده اند. کمترین مبلغ دریافتی در این میان ۱۴۰ دلار است و بیشترین جایزه نیز ۱۲۰۴۰ دلار بوده است. البته باید در نظر داشت که فیسبوک هم برنامه ی مشابهی را اجرا می کند و محققین متعددی تاکنون بالای ۱۰۰ هزار دلار را به همین روش از این وبسایت دریافت کرده اند که مجموع آن به میلیون ها دلار خواهد رسید، اما بالاترین رقم دریافتی یک شخص در مجموع برای گزارش باگهای توییتر ۵۴ هزار دلار بوده که به سال ۲۰۱۵ باز می گردد.

توییتر علاوه بر این بابت کشف هر آسیب پذیری که امکان اجرای کد از راه دور را در اختیار هکرها قرار دهد، مبلغ ۱۵ هزار دلار به شخصی که آن را گزارش داده پرداخت خواهد کرد که البته به گفته ی این شبکه ی اجتماعی خوشبختانه تاکنون چنین موردی سابقه نداشته است. توییتر علاوه بر این می گوید تنها حدود ۲۰ درصد از باگهایی که در این وبسایت رفع شده توسط عموم کشف شده بوده و بخش عمده ی آن به دست محققین متخصص انجام گرفته است.

در نهایت لازم است اشاره کنیم که جزئیات بیشتر در مورد باگهای رفع شده و بیشترین آسیب پذیری ها در اینجا قابل مطالعه خواهد بود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato