گوگل با همراهی یکی از محققان خود در حال توسعه چت بات های تازه است

گوگل با همراهی یکی از محققان خود در حال توسعه چت بات های تازه است

معمولا وقتی حرف از محصولات گوگل به میان می آید کمتر نام Ray Kurzweil را می شنویم. شرکت ساکن مانتین ویو این فرد را در سال ۲۰۱۲ میلادی به استخدام خود درآورد تا روی یادگیری ماشینی و پروژه های مربوط به پردازش زبان کار کند.

حالا این فرد یکی از پروژه های در دست انجام تیم تحت سرپرستی اش را معرفی کرده: چت بات هایی که می توانند درست مانند انسان حرف بزنند.  او که در کنفرانس Singularity (همایشی سالانه با محوریت علم، فناوری و آینده) حضور داشت اطلاعات مربوط به این پروژه را برای حاضران فاش ساخت.

البته Kurzweil جزئیات زیادی را در این رابطه بیان نکرد اما اظهار نمود که یکی از آن چت بات ها Danielle نام دارد و چون این ربات برپایه یکی از کاراکترهای رمان منتشر نشده او تهیه شده، حدس بر این است که نمونه مطالب این رمان به این ربات داده می شود تا به نوعی شخصیت مدنظر Kurzweil در آن ایجاد گردد.

این دانشمند آینده نگر پیشتر پیش بینی کرده بود که هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۹ قادر خواهد بود آزمون تورینگ را پشت سر بگذارد و توسعه این ربات ها نیز در واقع گامی است که او برای محقق ساختن این آینده برداشته است.

Kurzweil اعلام نموده که می خواهد تا اواخر امسال برخی از چت بات هایی که رویشان کار کرده را عرضه نماید. این را هم اضافه کنیم خوشبختانه گوگل درس های خوبی از تجربه مایکروسافت گرفته است و به همین خاطر امید می رود که دنیل متفاوت از Tay باشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato