ویدیوی Nat & Lo برای نمایش توانایی های جدید دستیار صوتی گوگل [تماشا کنید]

گوگل مدتی است علاوه بر افزایش قابلیت ها و امکانات دستیار صوتی خود تلاش می کند نحوه ی صحبت کردن و صدای این دستیار دیجیتالی را نیز بهبود داده و فاصله ی آن را با نحوه ی تکلم در انسان تا جای ممکن کاهش دهد. اما نکته اینجاست که انسانها برای ارتباط تنها به صدا بسنده نمی کنند و بر همین اساس گوگل هم تصمیم گرفته به دنباله روی از اپل و مایکروسافت، مثل سیری یا کورتانا یک کاراکتر برای دستیار مجازی خود دست و پا کند تا کاربران راحت تر قادر باشند با این ابزار ارتباط گیرند.

برای نمونه بد نیست بدانید که گوگل برای این منظور به Ryan Germick رییس بخش Google Doodle (لوگوی گوگل که هرازچندگاهی طراحی متنوعی به خود می گیرد) و Emma Coast (هنرمند فری لنس که سابقه ی طراحی شخصیت برای پیکسار را در کارنامه ی خود دارد) مراجعه کرده تا یک کاراکتر باورپذیر که حتی اطلاعاتی در مورد دوران کودکی آن وجود داشته باشد برای دستیار دیجیتالی این شرکت طراحی نمایند.

اگر کنفرانس Google I/O را به عنوان نشانه ای از آینده در نظر بگیرید، باید گفت که دستیار دیجیتالی گوگل به زودی قابلیت های چشمگیری خواهد داشت، دستیاری که قرار است دامنه ی نفوذش به مراتب افزایش یافته و در همه جا از تلفن هوشمند گرفته تا خودرو و داخل منزل در شکل های مختلف حضور داشته باشد.

موبایلت

اما تا آن زمان، از شما دعوت می کنیم ویدیوی Nat & Lo را (که پشت صحنه ی پروژه ها و اتفاقات گوگل را برای کاربران به تصویر می کشند) در مورد میزان توانایی های جدید دستیار صوتی این شرکت مشاهده نمایید.

موبایلت

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟