اوبر سرمایه ای 3.5 میلیارد دلاری از شاهزاده عربستان سعودی دریافت کرد

اوبر سرمایه ای 3.5 میلیارد دلاری از شاهزاده عربستان سعودی دریافت کرد

شاید تصور کنید که عربستان سعودی پس از به اتمام رسیدن ذخایر نفتی اش بسیار دوران سختی را پشت سر خواهد گذاشت اما برخلاف تصور، مقامات این کشور برنامه ای بلند مدت تا سال ۲۰۳۰ دارند تا اتکای شان بر تجارت نفت را کاهش داده و سرمایه گذاری اخیر پرنسس سعودی گواهی است بر این مسئله.

ریما بنت بندر الصعود، که به عنوان دختر سفیر عربستان در ایالات متحده آمریکا، سال های بسیاری را در غرب سپری کرده است، حالا با سرمایه گذاری ۳.۵ میلیارد دلاری روی اوبر، رکورد بزرگ ترین سرمایه گذاری شخصی روی یک شرکت را جا به جا کرد.

یاسر الرمیان، مدیر منطقه ای اوبر در عربستان سعودی نیز حالا یک کرسی در هیئت مدیره این شرکت خواهد داشت. در حالی که شاهزاده سعودی سعی دارد به قدرت اوبر در کشور خود بیافزاید، سازمان ملل گزارش می دهد که عربستان سعودی در زندانی کردن فعالان حقوق بشر و متهم کردن فعالیت های مسالمت آمیز ترسی ندارد و حتی هنوز هم زنان در این کشور حق رانندگی ندارند.

از سوی دیگر اما، اوبر موظف شده تا به عربستان سعودی کمک کند و میزان کارآفرینی را افزایش دهد تا وابستگی این کشور به نفت کاهش یابد. تراویس کالانیک می گوید حال که زنان اجازه رانندگی در این کشور را ندارند، اوبر می تواند راهی موثر باشد تا زنان بتوانند سریع تر به مقصد خود رسیده و با امنیت بیشتر مسیرهای درون شهری را بپیمایند.

ارزش اوبر اخیرا ۶۲.۵ میلیارد دلار اعلام شده بود که این به معنای ارزشمندترین استارتاپ تکنولوژی در سراسر جهان است. این کمپانی سال گذشته گزارش داده بود که هزینه ای ۲۵۰ میلیون دلاری در خاورمیانه خواهد کرد تا حضور خود را در کشورهای این منطقه گسترش دهد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato