مرسدس بنز با پشت سر گذاشتن، ب ام و و لکسوس، رکورد دار فروش در آمریکا شد

مرسدس بنز با پشت سر گذاشتن، ب ام و و لکسوس، رکورد دار فروش در آمریکا شد

حدود یک دهه قبل مرسدس بنز تصمیم گرفت حضور خود را در بازار شاسی‎بلندها و کراس‎اوورها پررنگ‎تر کند.

این در حالی بود که رقبا فقط بر روی روش‎های کاهش آلایندگی در محصولات خود تمرکز کرده بودند. خودروساز اشتوتگارتی که همیشه در به کارگیری تکنولوژی‎های نوین پیشگام بوده، شاسی‎بلندها و کراس‎اوورهای خود را نیز همگام با سایر محصولات به پیشرانه‎های هیبریدی مجهز کرد.

این امر باعث شد که در برخی از کشورها مرسدس بنز به سود چشمگیری دست یافته و در نتیجه حساب ویژه‎ای بر روی خودروهای شاسی‎بلند باز کند.

merc-eng-3
با منتشر شدن آمار خودروهای فروخته شده ماه می در آمریکا، شاهد این هستیم که مرسدس بنز از رقبای سنتی خود یعنی ب‎ام‎و و لکسوس پیشی گرفته و پس از چند ماه ناکامی مقابل ب ام و، حالا دوباره در صدر برندهای لوکس قرار دارد.

مرسدس بنز بخش عظیمی از این موفقیت را مدیون شاسی‎بلندهای خود است؛ زیرا در حالی که آمار فروش کلی خودروهای این شرکت نسبت به ماه می سال گذشته یک درصد افت دارد، فروش شاسی‎بلندهای GLK و GLC با ۶۴ درصد و GL و GLS با ۴۵ درصد رشد روبرو بوده‎اند که ارقام قابل توجهی هستند.

BENZ-2
در مقایسه با ماه می ۲۰۱۵، ب‎ام‎و و لکسوس هم با کاهش فروش مواجه شده‎اند.

نکته جالب اینکه آمار فروش لکسوس حدود ۲۵۰۰ دستگاه کمتر از رقبای آلمانی است؛ جف براکن (نایب رییس لکسوس در آمریکا و یکی از مدیران ارشد تویوتا) دلیل این اختلاف نسبتا زیاد را زلزله ماه آوریل ژاپن و ایجاد اختلال در روند تولید خودروهای لکسوس عنوان کرده است.

ناگفته نماند که به رغم کاهش آمار فروش کلی، فروش شاسی‎بلندهای این کمپانی ژاپنی نیز با ۳.۴ درصد رشد همراه بوده است. در این میان باواریایی‎ها از کاهش ۶ درصدی فروش شاسی‎بلندهای خود خبر می‎دهند که کمی عجیب بنظر می‎رسد.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که در این آمار ارایه شده از سوی ب‎ام‎و X1 جزو شاسی‎بلندها طبقه‎بندی نشده است.
افزایش علاقه به خودروهای شاسی‎بلند در بین آمریکایی‎ها از یک سو و تنوع محصولات مرسدس بنز در این دسته از سوی دیگر باعث شده‎ که در پنج ماه نخست سال ۲۰۱۶، ستاره اشتوتگارتی با اختلاف فروش بیش از ۸۵۰۰ دستگاه خودرو نسبت به لکسوس در صدر قرار گیرد.

BENZ-3

از طرفی ب‎ام‎و که در سال ۲۰۱۵ رتبه اول فروش خودروهای لوکس را کسب کرده بود، در مقایسه با رقبا وضعیت خوبی نداشته و رتبه سوم را در طول این مدت کسب کرده است.
به نظر می‎رسد که ۲۰۱۶ سال خوبی برای اشتوتگارتی‎ها باشد، چرا که دیتمار اکسلر مدیر مرسدس بنز در آمریکا اعلام کرده که فروش خودروهای این کمپانی در سه ماهه دوم با سرعت ثابتی ادامه دارد.

بازار آمریکا در ماه‎های آتی شاهد حضور محصولات جدید مرسدس بنز مثل S کلاس و C کلاس کابریوله، SL و SLC رودسترو همچنین E کلاس جدید هم خواهد بود؛ نمایندگانی که احتمال موفقیت ستاره سه‎پر را بیش از پیش افزایش خواهند داد.

آمار فروش سه خودروساز لوکس در ماه می ۲۰۱۶ در آمریکا
رتبه اول مرسدس بنز با فروش ۲۹۲۹۹ دستگاه خودرو
رتبه دوم ب‎ام‎و با فروش ۲۹۰۱۷ دستگاه خودرو
رتبه سوم لکسوس با فروش ۲۶۶۸۲ دستگاه خودرو

جالب تر آنکه نام آئودی پس از این سه خودروساز در جایگاه چهارم قرار گرفته و این برند علیرغم قدرت مهندسی بالای خود معمولا در میان سه خودروساز لوکس پر فروش در بازار رقابتی آمریکا جایی ندارد.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-120

لکسوس نیز با شیب نسبتا ثابتی در طی سالیان گذشته در حال کاهش فاصله با رقبای آلمانی است و بر اساس پیش بینی ها می تواند تا چند سال آینده در سطح جهانی از نظر فروش کلی مرسدس بنز و ب ام و را پشت سر بگذارد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato