همه چیز درباره آیفون 13
سیناپتیکس سنسور اثر انگشت را با ترکپد لپ تاپ ادغام می کند

سیناپتیکس سنسور اثر انگشت را با ترکپد لپ تاپ ادغام می کند

در سال جاری انتظار می رود که اپل دست به یک بروز رسانی گسترده برای مک بوک پروی خود بزند و یکی از ویژگی هایی که در مورد حضور آن در دستگاه یاد شده مورد توجه است، قابلیت «Touch ID» بوده که اینک در آیفون های شرکت مذکور یافت می شود.

در حال حاضر، اپل سنسور بیومتریک یاد شده را با کلید فیزیکی هوم در آیفون ترکیب می کند؛ کلیدی که کاربرد مشخصی دارد و کاربران از آن استفاده ای بالا دارند. اما در مک بوک چطور؟ هنوز مشخص نیست که اپل می خواهد چگونه سنسور مذکور را به مک بوک پرو اضافه کند.

اما از سوی دیگر، شرکت «سیناپتیکس» (Synaptics) در نمایشگاه کامپیوتکس روشی را به نمایش کشید که در آن، سازنده لپ تاپ می تواند سنسور اثر انگشت را با ترکپد دستگاه ادغام کند.

شرکت یاد شده برای این نوع ترکپد، نام «SecurePad» را برگزیده است. این کمپانی که اکنون تامین کننده ترکپد لپ تاپ برای بسیاری از سازندگان است، خبر می دهد که سنسور اثر انگشت زیر لایه شیشه ای ترکپد جای خواهد گرفت.

«گادفری چنگ» (Godfrey Cheng)، معاون ارشد مارکتینگ سیناپتیکس خبر می دهد که به نظر او، در سه سال آینده تمام لپ تاپ ها به سنسور اثر انگشت مجهز خواهند شد. از سوی دیگر منابع مختلف گزارش کرده اند که نمونه اولیه توسعه یافته به دست سیناپتیکس، به شکل پویا مشغول به کار بوده و بر همین اساس، بعید نیست که در سال جاری شاهد بهره گیری سازندگان سخت افزار از این تکنولوژی باشیم. آقای چنگ همچنین اظهار نمود که اکنون، سیناپتیکس به شکل سالانه ۱۰۰ میلیون ترکپد به فروش می رساند.

البته اولین باری نیست که شاهد حضور چنین فناوری هستیم. شرکت کوالکام نیز در کنار چیپست مجتمع اسنپدراگون ۸۲۰، از سنسور اثر انگشت «Snapdragon Sense ID» پرده برداشت که البته در حال حاضر صرفا با خود اسنپدراگون ۸۲۰ هماهنگی دارد و سازنده می تواند آن را در زیر بدنه موبایل نیز قرار داده و از آن بهره گیرد. نکته تعجب بر انگیز ولی این است که ماه ها پس از معرفی این سنسور، هنوز شرکت نامداری از این فناوری بهره نگرفته.

ironveil-catalyst-sample-designs-w800

در کنار توسعه ترکپد مجهز به سنسور اثر انگشت برای لپ تاپ ها، سیناپتیکس همچنین از یک دانگل USB پرده برداشت که توسط آن، می توان حسگر اثر انگشت را به کامپیوترهای کنونی افزود. کمپانی یاد شده نام این دانگل را «Catalyst» گذاشته است. معاون ارشد بازاریابی این شرکت خبر می دهد که فروش گسترده این دانگل نیز در سه ماهه چهارم سال جاری با قیمت تقریبی ۴۰ دلار آغاز خواهد شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato