کشور چین در حال ساخت مرتفع ترین و طولانی ترین پل شیشه ای جهان است

کشور چین در حال ساخت پلی شیشه ای بر فراز دره ژانگجیاجی است که ۹۸۰ پا (نزدیک به ۳۰۰ متر) از سطح زمین دره فاصله دارد. انتظار می رود این پل تا اواخر تابستان امسال افتتاح گردد اما روند ساخت و ساز آن تا ژوئن ۲۰۱۷ ادامه خواهد یافت و امکان تجربه بانجی جامپینگ و سوار شدن بر سه تاب غول پیکر برای بازدیدکنندگان فراهم می شود.

«جو چن» (Joe Chen) یکی از مدیران سازمان مدیریت توریسم دره ژانگجیاجی می گوید که جزییات مربوط به این تاب های عظیم الجثه هنوز قابل انتشار نیست اما گزارش ها حاکی از آن هستند که بزرگترین آنها احتمالا طولی برابر با ۵۰۰ پا خواهد داشت که آن را به طولانی ترین تاب قاره آسیا تبدیل خواهد کرد.

2 zhangjiajie grand canyon tourism management co

این پروژه هنگامی که پایان برسد، رکوردهای زیادی را به نام خود خواهد کرد. پل شیشه ای مورد اشاره، طولانی ترین و مرتفع ترین سازه در نوع خود خواهد بود و حدودا ۳۸۰ متر درازا دارد. به گفته سازمان Haim Dotan Architects که طراحی این پل را برعهده داشته، بانجی جامپینگ آن نیز رکورد بلندترین پرش را از آن خود خواهد کرد. ضمنا گفته می شود که تا ۸۰۰ نفر به صورت همزمان قادر به راه رفتن روی پنل های شیشه ای این پل خواهند بود.

با تمام این تفاسیر، پل مورد اشاره اولین پل شیشه ای ساخته شده در کشور چین نیست و پیش از این، دو پروژه دیگر در سال ۲۰۱۵ به اتمام رسیده اند. پل ژانگجیاجی در ابتدا قرار بود تا ماه مه سال جاری میلادی افتتاح شود اما از آن جایی که چندی پیش، تعدادی ترک در پنل های پل شیشه ای Yuntai یافته شد، افتتاح آن به تعویق افتاد تا از بروز مشکلی مشابه جلوگیری به عمل آید.

1 zhangjiajie grand canyon tourism management co 3 zhangjiajie grand canyon tourism management co

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟