به گفته VentureBeat، یاهو مسنجر قدیمی بیش از همه در میان مردم ناحیه آسیا-اقیانوسیه محبوبیت داشته، و آن طور که بلومبرگ گزارش می دهد هنوز هم میان تاجران نفت برای شرط بندی و شایعه پراکنی در مورد قیمت ها طرفداران سرسختی دارد. البته به نظر می رسد که این دو گروه طرفدار برای یاهو آنقدر بزرگ و بااهمیت نبوده اند که از تعطیل کردن این سرویس منصرف شود.

مسئولان یاهو علت تعطیلی سرویس مسنجر را در آخرین پست وبلاگ خود اینگونه توصیف می کنند: "در حالی که ما امروز امکان تعامل میان محصول قدیمی و مسنجر جدید را فراهم کرده ایم، در عین حال کلیه کاربران مان را تشویق می کنیم که به سوی یاهو مسنجر جدید مهاجرت کنند، چرا که پشتیبانی از مسنجر قدیمی را در تاریخ ۱۵ مرداد ماه سال جاری به طور کامل قطع خواهیم کرد. از این پس تمرکز ما بر مسنجر جدید با هدف ارائه بهترین تجربه برای کاربران مان خواهد بود".

پس از پانزدهم مرداد، کاربران یاهو مسنجر قدیمی با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود نمی توانند وارد اپلیکیشن شده و با آن به ارسال پیام بپردازند. این موضوع در مورد کلیه اپلیکیشن های شخص ثالثی که بر پایه API یاهو طراحی شده اند هم صدق می کند. اما یاهو مسنجر جدید کماکان از طریق اپ استور و گوگل پلی برای همگان در دسترس خواهد بود.