سامسونگ و تلاش برای بدل کردن موبایل های دارای نمایشگر UHD به استاندارد بازار

سامسونگ و تلاش برای بدل کردن موبایل های دارای نمایشگر UHD به استاندارد بازار

رزولوشن HD برای مدت های طولانی به استاندارد کیفیت تصویر در تلویزیون ها تبدیل شده بود، در حالی که موبایل های هوشمند مدتی هست که از این مرز عبور کرده و این انتظار را در مخاطبان ایجاد کرده اند که تلویزیون ها نیز بتوانند از لحاظ کیفیت نمایش با نمایشگرهای کوچک اسمارت فون ها رقابت کنند. حالا و در همین راستا خبر می رسد که کمپانی سامسونگ در حال تشکیل یک ائتلاف جهانی برای تولید موبایل های با نمایشگرهای دارای رزولوشن Ultra HD (مشابه تلویزیون های SUHD خود) است.

Ultra High Definition Alliance یا UHDA ائتلافی از کمپانی های مختلف به شمار می رود که هدف اش تثبیت کیفیت Ultra HD به عنوان استاندارد جدید تلفن های هوشمند در سال آینده است.

سامسونگ در صنعت تولید تلویزیون از تکنولوژی کوانتوم دات (Quantum Dot) بهره می برد، در حالی که رقیب هموطن یعنی LG سرمایه گذاری زیادی روی پنل های OLED انجام داده است.

غول تکنولوژی کره ای پیش از این با تعدادی از کمپانی های تلویزیونی آمریکایی برای پذیرش UHD TV ها به عنوان استاندارد تماشای تصاویر، به مذاکره نشسته است. از دیدگاه این شرکت، فناوری کوانتوم دات علاوه بر این که از لحاظ کیفیت نمایش با پنل های OLED برابری می کند، از لحاظ قیمت تمام شده نیز کاملاً مقرون به صرفه است.

کره ای ها همچنین وعده داده اند که در سال ۲۰۱۸ از پنل های جدید QLED پرده برداری کنند. این پنل ها ترکیبی از تکنولوژی OLED و کوانتوم دات به شمار می روند که نوید دهنده دوام بسیار بیشتر و قیمت تمام شده کمتر هستند.

به نظر می رسد باید انتظار اولین موبایل سامسونگ با نمایشگر Ultra HD را در اواخر سال جاری میلادی کشید. بر طبق شنیده ها این موبایل منحصر به فرد قرار است با سیستم عامل اختصاصی تایزن نسخه ۳ روانه بازار شود.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato