تا سال ۲۰۲۰ نیمی از جمعیت جهان به اینترنت موبایل متصل خواهند بود

تا سال ۲۰۲۰ نیمی از جمعیت جهان به اینترنت موبایل متصل خواهند بود

به گفته ی شرکت مشاوره ی PwC، جمعیت جهان تا سال ۲۰۲۰ به ۷.۴ میلیارد نفر خواهد رسید و تا آن زمان، ۳.۸۴ میلیارد نفر از خدمات اینترنت موبایل بهره مند خواهند بود. این یعنی حدوداً ۵۲ درصد از جمعیت جهان تا سال ۲۰۲۰ با استفاده از تلفن هوشمند یا تبلت از اینترنت موبایل استفاده خواهند کرد.

شرکت یاد شده همچنین پیش بینی می کند تا سال ۲۰۲۰، مصرف کنندگان، ۸۲ درصد از دیتای مصرفی موبایل خود را صرف تماشای ویدیو خواهند کرد. PwC اضافه کرده است ۹۲ درصد از کل مشترکان اینترنت ظرف چهار سال آینده خارج از ایالات متحره ی آمریکا خواهند بود.

به نظر می رسد سال ۲۰۲۰ در میان پیش بینی های مختلف سال شناخته شده ای است. برای مثال، اوایل سال میلادی جاری، Cisco پیش بینی کرده بود تا سال ۲۰۲۰ تعداد دارندگان موبایل از تعداد جمعیت بهره مند از برق پیشی خواهد گرفت. کمی بیشتر از یک سال پیش نیز Ericsson گفته بود تا سال ۲۰۲۰ هفتاد درصد از جمعیت جهان صاحب موبایل هوشمند خواهند بود. شاید جالب تر از همه این باشد که دو سال پیش GSMA هم پیش بینی کرده بود تا سال ۲۰۲۰ نیمی از جمعیت جهان به اینترنت موبایل متصل خواهند بود.

در دنیایی که حتی پیش بینی چند ساعت آینده نیز در آن دشوار است، تلاش برای پیش بینی چند سال آینده باید به غیرممکن نزدیک باشد. در نظر داشته باشید که در سال ۲۰۱۲، تحلیل گران Analysis Mason، پیش بینی می کردند عرضه ی پلتفرم ویندوزفون با رشدی قابل توجه از ۱۱ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۱، تا سال ۲۰۱۷ به بیش از ۱۳۶ میلیون دستگاه برسد. این در حالی است که به نقل از Gartner، در سه ماهه ی نخست ۲۰۱۶ تنها ۲.۴ میلیون دستگاه ویندوز فون عرضه شده است که پیش بینی های انجام شده توسط Analysis Mason را به معنای واقعی کلمه در هم می شکند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato