سامسونگ و کپی برداری از کمپین تبلیغاتی اپل پس از گذشت بیش از یک سال

سامسونگ و کپی برداری از کمپین تبلیغاتی اپل پس از گذشت بیش از یک سال

اینکه شرکتی مثل سامسونگ در سال ۲۰۱۶ نیز هنوز حس می کند نیاز دارد تا جایی که می تواند از اپل کپی برداری کند جای تأسف دارد. اینکه سامسونگ در تولید محصولات خود از اپل الهام بگیرد یک بحث است (چون اپل نیز از اینکه برخی ویژگی های اندروید را قرض بگیرد ابایی ندارد)، اما کپی کردن کمپین های تبلیغاتی اپل از سوی سامسونگ، بحثی کاملاً جداست.

واقعیت این است که تبلیغات ضد اپل شرکت سامسونگ طرفداران زیادی دارد. خیلی ها آن دسته از تبلیغات سامسونگ که در آنها طرافداران اپل عده ای خوش پوش بی اطلاع به تصویر کشیده می شوند که بی خبر از همه جا در انتظار محصولات جدید اپل صف می کشند را دوست دارند چون تبلیغات فوق العاده ای هستند. اما در طرف دیگر سکه، تبلیغات سامسونگ گاهاً می توانند بیش از اندازه دیر وارد صحنه شوند. آخرین نمونه از این مورد تبلیغی است با عنوان «Captured on Galaxy S7» که ویدیوی آن را قبلاً روی دیجیاتو به سمع و نظر شما رسانده ایم.

همان گونه که پیداست، هدف این تبلیغ آن است که کیفیت ویدیو های ۴K ضبط شده توسط موبایل های گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge این شرکت را به رخ بینندگان خود بکشد. تا اینجای کار مشکلی نیست، اما عنوان این ویدیوی تبلیغاتی به شکل ناخوشایندی به کمپین تبلیغاتی «Shot on iPhone» شبیه به نظر می رسد؛ کمپینی که هدفش به رخ کشیدن قدرت دوربین آیفون بود و همین چند روز پیش ویدیو های تازه ای نیز به آن افزوده شد.

اگر هر شرکت دیگری به جای سامسونگ بود شاید کسی ایرادی به این کار نمی گرفت اما بهتر است با خودمان صادق باشیم. شرکت سامسونگ در کپی برداری از روی دست اپل تاریخچه ی طولانی مدت و آشنایی دارد، آن هم بی آنکه از این کار شرمسار باشد. حتماً به یاد می آورید که کمی پس از معرفی رنگ رزگلد برای آیفون ۶s اپل، سامسونگ نیز نسخه ی رزگلد گلکسی نوت ۵ خود را به بازار معرفی کرد.

ظاهراً این هم در دنیای کسب و کار حوزه ی فناوری امری رایج است.

نظرات ۴۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato