جزئیات رفع مشکل ارتباطی حادثه شهران و آمادگی همراه اول برای انتقال این تجربه به سایر اپراتورها

جزئیات رفع مشکل ارتباطی حادثه شهران و آمادگی همراه اول برای انتقال این تجربه به سایر اپراتورها

همان گونه که احتمالاً در جریان اخبار قرار گرفته اید، بامداد روز جمعه خط لوله ی انتقال گاز منطقه ی شهران تهران دچار انفجار و آتش سوزی شد؛ رویدادی که به خانه های اطراف و همچنین زیرساخت های ارتباطی منطقه ی شمال غرب تهران آسیب هایی جدی وارد کرد. در پی این حادثه ارتباط برخی کاربران همراه اول در منطقه ی غرب تهران قطع شد که با پیگیری مسئولان اپراتور اول همراه کشورمان مشکلات به وجود آمده برطرف گردیده است. در همین راستا همراه اول بیانیه ای منتشر کرده است که توجه شما را به خواندن آن جلب می کنیم:

«همراه اول جزئیاتی از عملیات موفق و پیچیده ی خود را در برطرف کردن مشکل ارتباطی منطقه ی شمال غرب تهران تشریح کرد.

به گزارش اداره ی کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در پی وقوع انفجار لوله ی انتقال گاز در منطقه ی شهران تهران، که منجر به قطع کامل خطوط انتقال اصلی و جایگزین فیبر نوری شده و ارتباطات مشترکین اپراتور اول در منطقه ی شمال غرب تهران را دچار مشکل کرده بود؛ بلافاصله پس از دریافت مجوز امکان فعالیت در منطقه ی حادثه دیده، عملیات فیبرکشی هوایی به طول ۲ کیلومتر آغاز و به تدریج از ساعت ۱۶، نرمال شدن سایت های منطقه شروع شد که تا قبل از فرا رسیدن زمان افطار، کل سایت های منطقه نرمال شد.

با توجه به اینکه پیش از این، با طرح «پایداری شبکه در شرایط اضطراری»، در مانور های مختلف چنین رویداد هایی پیش بینی شده و آمادگی لازم وجود داشت، در طول مدت وقوع حادثه تا صدور مجوز شروع عملیات، از طریق ایجاد خطوط ارتباطی رادیویی جدید برای سایت های پیرامونی منطقه ی مذکور، مشکل ارتباطی حدود ۳۵۰ هزار مشترک از ۵۰۰ هزار مشترک در معرض مشکل منطقه ی شمال غرب، به تدریج برطرف شد. البته در مدت زمان نرمال سازی وضعیت سایت های منطقه ی شمال غرب، به طور میانگین حدود ۹۰ هزار نفر از مشترکین همراه اول در منطقه ی مذکور، از طریق رومینگ ملی از تلفن همراه خود استفاده کردند.

همراه اول در پایان، بابت بروز مشکل ارتباطی برای مشترکین خود در منطقه ی شمال غرب تهران، از آنها عذرخواهی و تصریح کرده است با توجه به اینکه حوضچه ی اصلی و مرکزی خطوط انتقال فیبرنوری مرکز شهید کاظمیان سرویس دهنده به این اپراتور، دقیقاً در محل انفجار واقع بوده و خوشبختانه تجهیزات مربوط به اپراتور های دیگر در آن نقطه نبوده و در نتیجه صدمه ای ندیده است؛ آمادگی دارد تجربیات کسب شده ی خود از این بحران واقعی را در اختیار سایر اپراتورهای تلفن همراه کشور قرار دهد».

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato