جیلبریک iOS 10 از راه رسید [تماشا کنید]

جیلبریک iOS 10 از راه رسید [تماشا کنید]

روز گذشته iH8sn0w، همان هکر iOS که ابزارهایی نظیر Sn0wbreeze و iFaith را توسعه داده است ویدئویی از تلاش موفق خود برای جیلبریک iOS 10 را روی یوتوب قرار داد.

البته این فرد چند روز پیش هم مدعی شد که این کار را انجام داده و برای اثبات گفته اش توئیتی با این مضمون را منتشر کرد که اپلیکیشن Cydia روی جدیدترین نسخه از سیستم عامل موبایلی اپل کرش نمی کند.

امروز او ویدئویی از آیفون ۵ را در فضای مجازی قرار داده که از نسخه جیلبریک شده این سیستم عامل بهره می برد. ویدئو دستگاهی با معماری ۳۲ بیتی را به تصویر می کشد که بر حسب شواهد به نظر می آید جیل بریک آن بر پایه رخنه iBoot که (به لطف این آسیب پذیری می توان دستگاه ها را برای همیشه جیلبریک کرد) پیشتر کشف کرده بود، استوار باشد.

در هر حال تجربه وی، می تواند فرایند توسعه جیلبریکی که روی تمامی دستگاه ها حتی انواع ۶۴ بیتی نظیر آیفون ۶ اس قابل اجرا باشد را سرعت ببخشد. اضافه نماییم که iH8sn0w تا به الان حرفی در مورد انتشار راه حل جیلبریک خود با این هدف که دیگر توسعه دهندگان روی آن کار کنند به میان نیاورده است.

در حالی که تا پاییز و عرضه نسخه نهایی از iOS 10 زمان زیادی باقی نمانده، بسیاری همچنان امیدوارند که جیلبریک این پلتفرم یکبار دیگر ارائه شود. لازم است اضافه نماییم که آخرین ابزار ارائه شده برای این منظور Pangu9 نام دارد.

البته اوایل همین هفته نیز Luca Todesco یک حمله روز صفر را روی ورژن بتای iOS 9.3.3 و نسخه پایین تر آن انجام داد که در واقع تنها ۲۵ درصد از کاری است که برای جیلبریک iOS مورد نیاز خواهد بود. با این همه، روشن است که برای ارائه جیلبریک کاربردی از این نسخه به کشف آسیب پذیری های دیگر نیاز خواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato