جدیدترین نسخه گوگل مپس از قابلیت ذخیره نقشه های آفلاین در حافظه SD برخوردار است

جدیدترین نسخه گوگل مپس از قابلیت ذخیره نقشه های آفلاین در حافظه SD برخوردار است

به نظر می رسد گوگل قصد آن کرده تا قابلیت ذخیره نقشه های آفلاین در حافظه SD را به آخرین نسخه از اپلیکیشن گوگل مپس اضافه کند. اگر این موضوع صحت داشته باشد، این قابلیت می تواند برای افرادی که همیشه در موبایل هایشان با مشکل کمبود حافظه داخلی روبرو می شوند، بسیار مفید و کارآمد باشد.

گفتنی است که حضور این قابلیت در گوگل مپس را برخی از منابع اینترنتی با واکاوی آخرین APK منتشر شده از نسخه ۹.۳۱ این اپلیکیشن تأیید کرده اند. از آنجا که هنوز همگان به چنین قابلیتی دسترسی ندارند، فایل APK منتشر شده احتمالا یک نسخه بتا از گوگل مپس بوده و به همین خاطر  باید برای دسترسی به این قابلیت تا ارائه بروزرسانی رسمی اپلیکیشن از طریق گوگل پلی منتظر بمانیم.

به غیر از پشتیبانی از حافظه های SD، تغییر بزرگ دیگر نسخه ۹.۳۱ گوگل مپس امکان نصب آن روی پیش نمایش چهارم اندروید N برای توسعه دهندگان است. البته نسخه قدیمی تر گوگل مپس به طور پیش فرض در آخرین پیش نمایش اندروید N حضور دارد، اما از Android Auto پشتیبانی به عمل نمی آورد. با نصب نسخه ۹.۳۱ می توان مشکل عدم سازگاری با Android Auto را برطرف کرد.

مضاف بر این، قابلیت های گوگل مپس ۹.۳۱ را می توان در پیش نمایش چهارم اندروید N در پوشیدنی های اندرویدی نیز امتحان کرد. همچنین آخرین ورژن گوگل مپس با یک سری تغییرات ظاهری کوچک نیز همراه بوده که در صورت نصب آن و مقایسه با نسخه های قبلی حتما متوجه شان خواهید شد.

نسخه ۹.۳۱ گوگل مپس هنوز به طور رسمی در گوگل پلی منتشر نشده، اما می توانید فایل APK آن را از طریق این لینک دانلود و قابلیت های جدیدش را امتحان کنید.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato