همه چیز درباره آیفون 13
روزانه صد میلیون تماس صوتی در اپلیکیشن واتس اپ برقرار می شود

روزانه صد میلیون تماس صوتی در اپلیکیشن واتس اپ برقرار می شود

بنابر گزارش های اخیر، کاربران واتس اپ در هر روز، صد میلیون تماس صوتی برقرار می کنند که معادل ۱۱۰۰ تماس در هر ثانیه است. با توجه به اینکه این قابلیت، در ماه آوریل سال گذشته به نسخه های اندروید و iOS واتس اپ اضافه شد، دستیابی به چنین ارقامی در مدتی کوتاه، بسیار تحسین برانگیز است.

بدیهی است بخش زیادی از این تماس ها به افرادی تعلق دارد که روزانه چندین تماس مختلف برقرار می کنند اما بازهم آمار اخیر نشان می دهد که یک میلیارد کاربر واتس اپ، تا چه حد نسبت به قابلیت مورد اشاره تمایل نشان داده اند.

در مقام مقایسه باید گفت که اسکایپ تقریبا ۳۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد، بنابراین تصور اینکه تعداد تماس های واتس اپ از تماس های اسکایپ عبور کرده باشد کار چندان دشواری نیست (هرچند که اسکایپ تمایلی به انتشار این آمار نشان نمی دهد). در هر صورت با توجه به اینکه واتس اپ ۱۲ سال بعد از اسکایپ شروع به کار کرده به موفقیتی شگرف دست یافته.

تماس های صوتی واتس اپ از آن جهت محبوبیت یافته اند که تماس اینترنتی، هزینه های هنگفت بین المللی را روی دست کاربران نمی گذارد. و اگرچه سرویس های مشابه دیگری هستند که امکان تماس از طریق دیتا را فراهم می آورند اما تمرکز موبایل-محور واتس اپ، در برابر اسکایپ که بیشتر روی کامپیوتر کاربرد دارد، سبب شده تا مردم تمایل زیادی به برقراری تماس از طریق آن نشان دهند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato