سگ رباتیک جدید بوستون داینامیکس قادر است ظرف های شما را هم بشوید

سگ رباتیک جدید بوستون داینامیکس قادر است ظرف های شما را هم بشوید

سگ رباتیکی که در تصویر بالا می بنیید شاید ظاهر دوست داشتنی نمونه های واقعی را نداشته باشد، اما بوستون داینامیکس امیدوار است که جدیدترین نسخه از ربات چهارپایش به نام اسپات مینی، بالاخره هوادران خود را پیدا کرده و برای خود جایی در منازل دست و پا کند.

اسپات مینی در اصل نسخه کوچک تری از سری حیوانات رباتیک این شرکت به نام BigDog است، حدودا ۲۵ کیلوگرم وزن دارد و قدش هم از ۰.۶ متر تجاوز نمی کند. این ربات برخلاف نسخه کوچک تر خود برپایه اصول هیدرولیک کار نمی کند و تماما الکترونیکی است. براساس برخی گزارشات اسپات مینی کم سر و صداترین سگی است که تاکنون توسط این شرکت ساخته شده و می تواند بعد از هر بار شارژ تا ۹۰ دقیقه بدود.

اسپات مینی به مجموعه ای از حسگرهای شناختی، مسیریاب و هدایت کننده مجهز شده که سطحی از خودمختاری را برای آن به ارمغان می آورند با این همه، همچنان نیازمند انسان است تا کارکردهای سطح بالاتر را به آن دیکته نماید؛ به بیان دیگر، این ربات قادر خواهد بود که طیف وسیعی از تسک ها را با کمک انسان به انجام برساند.

اما جالب ترین مشخصه اسپات مینی را می توان بازوی آن دانست (که گاهی اوقات نقش صورت آن را هم ایفا می کند). اگر خاطرتان باشد BigDog بلوک های سیمانی بزرگ را به سان بطری های پلاستیکی خالی از آب به این طرف و آنطرف می انداخت، حال باید بگوییم که اسپات مینی هم قادر است همین کار را انجام دهد منتها به سبکی دیگر.

اسپات مینی به جای پرتاب آجر، قادر است از بازوهای خود برای قرار دادن ظروف شیشه ای در داخل ماشین ظرفشویی استفاده نماید، زباله ها را داخل سطل های زباله بیاندازد یا بعد از افتادن روی زمین خودش را جمع و  جور کند.

لازم است اضافه نماییم که این ربات همچنان در حد یک نمونه اولیه است اما انتظار می رود که تا پیش از عرضه آن به بازار، دو نسل دیگر از ربات های خانگی Pepper و Buddy هم ارائه شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato