تست فنی؛ ب ام و در مقابل مرسدس و آئودی؛ مقایسه عملکرد سه آلمانی کامپکت در پیست مسابقه [تماشا کنید]

تست فنی؛ ب ام و در مقابل مرسدس و آئودی؛ مقایسه عملکرد سه آلمانی کامپکت در پیست مسابقه [تماشا کنید]

تست فنی؛ ب ام و در مقابل مرسدس و آئودی؛ مقایسه عملکرد سه آلمانی کامپکت در پیست مسابقه [تماشا کنید]

آلمان‎ سرزمینی است که عاشقان فراوانی دارد؛ عاشقانی که وجه اشتراک اکثر آنها علاقه به فناوری روز و نظم و انضباط بالاست. در این میان علاقه‎مندان به اتومبیل‎های روز شاید دوچندان عاشق این کشور و برندهای پیشگام آن باشند.

وقتی به صنعت خودروی این کشور نگاهی می اندازیم با نام‎های بزرگی مثل مرسدس بنز، ب ام و، آئودی، فولکس واگن، پورشه و اوپل روبرو می‎شویم که هر کدام جزو بازیگران اصلی این صنعت در دنیا بوده و نوآوری‎های زیادی را به جهانیان معرفی کرده‎اند.

این برندهای مطرح در کنار رقابت با خودروسازان سایر کشورها، رقابت داخلی بسیار تنگاتنگ و شدیدی را هم در داخل آلمان با یکدیگر دارند که زمینه‎ساز پیشرفت آنها در طول دهه‎های اخیر بوده است.

RACE-2

بنز و ب ام و - نام‎هایی که با شنیدن آنها ناخودآگاه مفهوم رقابت به ذهنمان خطور می‎کند - در سال‎های گذشته شاهد حضور یک رقیب جدی در کنار خود بوده‎اند؛ رقیبی با اسم مستعار ارباب حلقه‎ها که با حمایت‎های فولکس واگن اکنون به جایگاهی رسیده که خود را در رتبه هفتم لیست ۱۰ برند خودرویی ارزشمند می‎بیند.

بنز، ب ام و و اینک آئودی که تشکیل دهنده مثلث پیشتاز و البته لوکس صنعت خودروی آلمان هستند.

RACE-3

این سه برند تقریبا در هر رده یک نماینده شایسته داشته و رقابتی بسیار شدید با یکدیگر دارند. یکی از این رده‎ها، کلاس خودروهای کامپکت است که در آن مرسدس بنز با A کلاس، ب ام و با سری ۲ و آئودی با A3 حضور دارند.

اما هدف این تست، مقایسه نسخه‎های استاندارد نیست؛ بلکه نسخه‎های تقویت شده توسط بخش پرفورمنس این سه برند مطرح روبروی هم قرار گرفته و در پیست بر سر کسب بهترین زمان با یکدیگر به مسابقه خواهند پرداخت. نماینده‎ها عبارتند از:

- مرسدس AMG A45 با موتور ۲ لیتری چهارسیلندر توربوشارژ به قدرت ۳۸۰ اسب بخار (۲۸۰ کیلووات) و گشتاور ۴۷۵ نیوتن متر، گیربکس هفت دنده دو کلاچه
- آئودی RS3 با موتور ۲.۵ لیتری پنج سیلندر توربوشارژ به قدرت ۳۶۷ اسب بخار (۲۷۰ کیلووات) و گشتاور ۴۶۵ نیوتن متر، گیربکس هفت دنده دو کلاچه
- ب ام و M2 با موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر توربوشارژ به قدرت ۳۶۹ اسب بخار (۲۷۲ کیلووات) و گشتاور ۴۶۵ نیوتن متر، گیربکس شش دنده دستی

RACE-4

با نگاهی گذرا به مشخصات و خروجی موتورها، اولین نکته‎ای که به چشم می‎خورد اینست که مرسدس AMG از کمترین حجم موتور بیشترین قدرت را استخراج کرده است که نشان از مهندسی فوق العاده موتور A45 دارد

. از سوی دیگر ب ام و که همواره به موتورهایی با راندمان بالا معروف بوده، این بار عملکرد چندان خوبی نداشته و با وجود حجم و تعداد سیلندر بیشتر قدرت کمتری نسبت به رقیب ستاره دارد.

RACE-5

همچنین جعبه‎دنده M2 قابل مقایسه با دو رقیب نبوده و سرعت عمل به مراتب پایین‎تری خواهد داشت.

برای مقایسه این سه رقیب هموطن به پیست دو کیلومتری Norwell Motorplex در استرالیا می‎رویم؛ پیستی که با داشتن مسیر مستقیم نسبتا طولانی و پیچ‎های متنوع محلی مناسب برای ارزیابی توانایی‎های مسابقه‎ای است.

برای استفاده از حداکثر قابلیت‎ خودروها، کریس آتکینسون پشت فرمان هر سه خودرو نشسته و بهترین زمان طی یک دور پیست برای هر کدام ثبت خواهد شد.

RACE-6

لازم به ذکر است که آتکینسون راننده اسبق مسابقات رالی قهرمان جهان (WRC) بوده و بین سال‎های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ برای تیم سوبارو رانندگی کرده است.

قبل از شروع مسابقه یک تست شتاب و ترمزگیری انجام شد. نکته جالب اینکه در تست ترمزگیری هر سه رقیب عملکرد بسیار مشابهی داشتند.

RACE-7

آنها با طی کردن مسافتی در حدود ۳۷.۵ متر در ۲.۹ ثانیه از سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به حالت سکون رسیدند. اما در تست شتاب‎گیری A45 با کسب زمان ۴.۲ ثانیه سریع‎ترین بود. RS3 و M2 هم به ترتیب زمان ۴.۴ و ۴.۹ را ثبت کردند که هر دو نسبت به زمان اعلامی در کاتالوگ کندتر بودند.

با این حال آتکینسون در سوالی مبنی بر اینکه کدام خودرو در پیست سریع‎ترین خواهد بود عنوان کرد که اگر بتواند کنترل چرخ‎های عقب M2 را در دست بگیرد، ب ام و برنده خواهد شد.
شروع کننده مسابقه A45 بود که در نهایت بهترین زمان ثبت شده برای یک دور پیست برای آن برابر با ۱:۰۴.۹۲ بود.

RACE-8

دومین زمان سریع A45 برابر با ۱:۰۵.۰۴ بود که اختلاف ناچیزی با سریع‎ترین دور داشت. بعد از نماینده مرسدس-ای ام جی، نماینده آئودی شروع به طی یک دور پیست کرد.

RS3 در نهایت بهترین زمان برابر با ۱:۰۴.۶۰ را کسب کرد، در حالی که دومین دور سریع آن برابر با ۱:۰۴.۹۲ بود؛ یعنی دقیقا مساوی با بهترین زمان به دست آمده برای A45!

RACE-9
بعد از این دو، نماینده باواریایی‎ها وارد پیست شد.

M2 اگر چه روی کاغذ شانس زیادی برای برنده شدن نداشت، اما در عمل کاملا متفاوت ظاهر شده و در همان ابتدا سریع‎تر از رقبا احساس شد.

آتکینسون در ابتدا با خاموش کردن سیستم‎ها کمکی زمان ۱:۰۴.۱۶ را با M2 ثبت کرد که با این رکورد نماینده ب ام و برنده مسابقه بود.

با این حال آتکینسون با روشن کردن همه سیستم‎های کمکی حتی به زمان بهتر ۱:۰۳.۸۰ هم دست پیدا کرد تا اختلاف M2 با دو رقیب بیشتر شود.

نتایج به دست آمده آن قدر نزدیک بهم و تا حدودی تعجب برانگیز بود که تیم تست تصمیم به برگزاری مجدد مسابقه گرفت.

در مرتبه دوم A45 اندکی رکورد خود را بهبود بخشید و زمان ۱:۰۴.۷۶ را ثبت کرد که البته باز هم نسبت به RS3 و M2 کندتر بود؛ چرا که RS3 رکورد قبلی خود را (۱:۰۴.۶۰) عینا تکرار کرد و M2 هم زمان ۱:۰۴.۵۶ را به دست آورد.

به هر حال M2 با اختلاف حدود یک ثانیه در بهترین زمان ثبت شده، به عنوان سریع‎ترین کامپکت آلمانی در پیست Norwell Motorplex دست پیدا کرد.

RACE-10

بعد از اتمام تست آتکینسون به تجربه خود در مورد خودروها پرداخت. او از کم‎ فرمانی (Understeer) مرسدس گلایه کرده و گفت که برخی مواقع برای بدست آوردن چسبندگی هیچ راهی جز کم کردن سرعت وجود نداشت.

آئودی RS3 با وجود حرکت‎های بیشتر بدنه، رفتارهای مشابهی با خودروهای رالی داشته و عبور از پیچ‎ها با آن با سرعت بیشتری امکان‎پذیر بود.

این راننده حرفه‎ای در مورد M2 هم گفت که سیستم‎های کمکی راننده گهگاه آزاردهنده بوده و بیش از حد در رانندگی دخالت می‎کنند.

در پایان باید به این نکته نیز اشاره کنیم که برخلاف نمایندگان مرسدس و آئودی که به برخی از آپشن‎های فنی، ظاهری و رفاهی مجهز شده بودند، نماینده ب ام و به صورت استاندارد و بدون آپشن‎های جانبی گام به میدان گذاشته بود!

نتیجه‎ای که می‎توان از این تست گرفت این است که موتور و گیربکس و اعداد و ارقام مربوط به آن به تنهایی برای برنده شدن در یک مسابقه کافی نبوده و فاکتورهای دیگری برای کسب عنوان نخست لازم است؛ فاکتورهایی مثل پایداری، دینامیک بالا و هندلینگ عالی که ب ام و به خاطر آنها از قدیم زبانزد بوده است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل