ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

رولزرویس و طراحی مرکز هدایتی برای قایق های رباتیک که یادآور مجموعه «پیشتازان فضا» است [تماشا کنید]

رولزرویس معمولا با خودروهای فاخر و گران قیمتش شناخته می شود اما فارغ از بخش خودروسازی، گروه صنعتی رولزرویس دستی بر آتش صنایع پیشرفته نظیر ساخت موتورهای جت و تجهیزات هدایت خودکار دارد. این کمپانی ...

رولزرویس معمولا با خودروهای فاخر و گران قیمتش شناخته می شود اما فارغ از بخش خودروسازی، گروه صنعتی رولزرویس دستی بر آتش صنایع پیشرفته نظیر ساخت موتورهای جت و تجهیزات هدایت خودکار دارد.

این کمپانی مهندسی حالا ایده های آینده نگرانه خود را از صنعت هوانوردی به دریانوردی آورده است و مفهومی تازه را در مورد قایق ها و کشتی های باری خودران و کنترل از راه دور مطرح کرده است که ظاهرا در نوع خود ایده بدیعی به نظر می رسد.

مهندسان رولزرویس مزایای چنین تغییری را کاهش خطای انسانی، عدم نیاز به وجود فضا برای حضور و زندگی کارکنان کشتی و افزایش ظرفیت مفید حمل بار می دانند.

BOAT-1

همچنین به لطف چنین تکنولوژی ای، تنها یک ناخدا می تواند دسته ای بزرگ از قایق ها و کشتی ها را به شکل گروهی هدایت و مدیریت کند و طبیعتا این موضوع به معنای افزایش بهره وری مالی و کاهش ریسک برای شرکت های حمل و نقل دریایی است.

شاید مرکز هدایت این قایق های باربری خودکار و رباتیک شما را به یاد فیلم "پیشتازان فضا" بنیاندازد اما واقعیت این است که تزریق تکنولوژی هدایت خودکار به صنعت دریانوردی آسانتر از پیاده سازی چنین مفهومی برای صنعت هوانوردی یا خودروسازی است و ریسک کمتری به همراه دارد.

طبیعتا چنین انقلابی در صنعت دریانوردی به مذاق فعالان این صنعت نظیر ملوانان خوش نخواهد آمد اما شرکت های بیمه و حمل و نقل دریایی به سبب افزایش بهره وری و کاهش هزینه نیروهای انسانی از آن استقبال خواهند کرد.

از نظر سخت افزاری مانند همیشه رادارهای پیشرفته، مجموعه ای پیچیده از سنسور ها و البته مجموعه نرم افزاری مدیریتی هسته کار را تشکیل می دهند.

براساس پیش بینی های رولزرویس تجاری سازی اولین قایق خودکار تا سال 2020 ممکن خواهد شد و احتمالا ظرف 20 سال آینده شاهد فراگیر شدن این تکنولوژی در سطح جهان خواهیم بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی