با فشردن دکمه Baja در فورد رپتور 2017 آماده مسابقات بیابانی شوید

با فشردن دکمه Baja در فورد رپتور 2017 آماده مسابقات بیابانی شوید

به تازگی کمپانی دیترویتی فورد اعلام کرده که یک حالت رانندگی جدید به فورد F-150 رپتور ۲۰۱۷ اضافه کرده است.

این حالت از مسابقات آفرود  Baja 1000 که در شبه جزیره باخا برگزار می شود، اقتباس شده و Baja Mode نام دارد. طبق اطلاعات قرار داده شده در اختیار رسانه ها، با انتخاب این مد تراک فورد خوی تهاجمی به خود گرفته و آماده چنگ زدن به شن ها می شود.

بر اساس تنظیمات، در این حالت سیستم گازدهی و کنترل چسبندگی بیشتر حالت خطی پیدا کرده و موتور پاسخ دهی بهتری خواهد داشت؛ همچنین دنده ها نیز سریع تر عوض می شوند تا از افت دور موتور جلوگیری شود.

Baja Mode 1

Baja Mode در واقع بخشی از سیستم جدید انتخاب نوع مسیر است که فورد برای اولین بار در F-150 معرفی می کند. رانندگان می توانند با توجه به نوع مسیر از بین شش حالت تعیین شده یکی را انتخاب کنند.

این حالت ها عبارتند از: نرمال، اسپورت، شرایط جوی نامساعد، گل و لای و شن، باخا (Baja) و سنگلاخ. با فعال شدن هر کدام از این حالت ها، تنظیمات پیشفرضی اعمال می شود که بر اساس آنها سیستم های کمکی، کنترل پایداری، فرمان، انتقال قدرت و گاز خودرو، ABS، قفل دیفرانسیل و برخی دیگر از سایر اجزا رفتارهای متفاوتی از خود نشان داده و  هدایت اتومبیل آسان تر می شود.

White_Raptor_140

بر خلاف حالت باخا که برای رانندگی سریع در بیابان تنظیم شده است، حالت Rock Crawl مناسب مسیرهای سنگلاخی است. با انتخاب این مد F-150 رپتور خوی آرام تری به خود می گیرد و دیگر خبری از واکنش های ناگهانی نخواهد بود.

در این حالت قفل دیفرانسیل الکترونیکی فعال می شود، گاز و سیستم انتقال قدرت در شرایط کاملا کنترل شده قرار می گیرند و دوربینی که در سپر جلو تعبیه شده تا سرعت ۱۵ مایل بر ساعت، تصاویری از مسیر پیش رو را بر روی نمایشگر مرکزی نشان می دهد.

White_Raptor_084

اگر چه رپتور قبلی تمامی این قابلیت ها را در خود داشت، اما رانندگان مجبور بودند با توجه به نمودار نمایش داده شده بصورت دستی تنظیمات مربوطه را انتخاب کنند.

رپتور جدید با این حالت های از پیش تعریف شده، راحت تر تحت اختیار راننده قرار گرفته و زندگی را آسان تر خواهد کرد! فورد علاقه خود به تعریف حالت های خاص رانندگی را قبلا در فوکوس RS نیز نشان داده و با قرار دادن دکمه مخصوص دریفت، رانندگان را به نابود کردن لاستیک های خودروی خود تشویق کرده است!

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato