همه چیز درباره آیفون 13
معرفی بازی همکلاسیا؛ یار دبستانی من

معرفی بازی همکلاسیا؛ یار دبستانی من

همکلاسیا عنوانی با محوریت حدس کلمه است. تاکنون چندین عنوان در این سبک دیده اید؟ تعداد این گونه بازی ها زیاد به قدری زیاد شده که دیگر شمارش آن ها از دست ما هم خارج است. با تمام این حرف ها همکلاسیا همچنان جذابیت های خود را دارد. واقعا عجیب است؛ می دانید عنوانی که تجربه می کنید از مکانیزم های تکراری پشتیبانی می کند ولی از دقایق سپری شده لذت می برید.

جدا از ذات چالشی این گونه عناوین که موجب جذب مخاطب می شود، علت اصلی این موضوع به هوشمندی سازنده باز می گردد. استودیو پلاس ناین گیمز در اقدامی کاملا هوشمندانه بازیکن ها را با همکلاسیا به دهه شصت فرستاده است. بنابراین تمامی شخصیت ها، محیط ها و چهره ها یاد آور حال و روز این دوران هستند.

همان طور که بالاتر گفتیم در هر مرحله از همکلاسیا باید کلماتی را حدس بزنید. در هر معما مکعب هایی وجود داشته و بازیکن باید با قرار دادن حروف در آن ها کلمه ای معنا دار بسازد. همانند عناوین مشابه، دو المان در گیم پلی ساده همکلاسیا نقش مهمی را ایفا می کنند. یکی این که با چالش های پله ای مواجه هستید. به بیان ساده تر، حضور تعداد بسیار زیاد مراحل موجب شده تا بازیکن کم کم درگیر کلمات سخت تر شود.

همکلاسیا
نگران نباشید، لازم نیست تمام کلمات را حدس بزنید. در بیشتر مراحل، خود بازی برای راحتی کاربرها بعضی حروف را مشخص می کند. ولی مرحله هایی با نام غول آخر هم وجود دارد که تمام کلمه را باید خود بازیکن حدس بزند.

دومین المان هم گستردگی بالای معماها است. بیش از دویست مرحله در بازی حضور دارد که اتمام آن ها روزها یا شاید حتی ماه ها به طول می انجامد. جالب تر اینجاست استودیو سازنده تلاش می کند تا مرحله های بیشتری را هم به بازی اضافه نماید. این نکته را اضافه کنیم با انجام تعدادی از آن ها شخصیت ها عوض خواهد شد. البته این المان تغییری در گیم پلی ایجاد نمی کند، ولی به خودی خود جذابیت های بصری را به همراه می آورد.

از دیدگاه گرافیکی و موسیقی اگر بخواهیم نگاهی به همکلاسی ها بیندازیم، باید بگوییم در این زمینه استودیو پلاس ناین گیمز توانسته کار خود را به درستی انجام دهد. رابط کاربری بازی زیبا بوده و پس زمینه مدرسه ای هم یادآور خاطرات خیلی ها است. موسیقی هم با وجود این که دو قطعه تکراری را بارها می شنوید، اما جذابیت های خود را دارند.

البته دوست داشتیم تا ترک های بیشتری در بازی می شنیدیم. برای سخن پایانی باید بگوییم شاید عناوین مشابه زیادی تاکنون از همکلاسیا دیده باشید، ولی اگر از علاقه مندان به این سبک بازی ها هستید توصیه می کنیم تا این عنوان را از دست ندهید.

همکلاسیا
  • همکلاسیا
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: پلاس ناین گیمز
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۲۴.۳ مگابایت
دانلود
کافه‌بازار

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato