با NanoPi NEO آشنا شوید؛ کامپیوتری تک برد و ۷.۹۹ دلاری که برای رقابت با رزبری پای متولد شده

با NanoPi NEO آشنا شوید؛ کامپیوتری تک برد و ۷.۹۹ دلاری که برای رقابت با رزبری پای متولد شده

رزبری پای Zero، یک کامپیوتر تک برد است که برای تهیه آن صرفاً باید مبلغی برابر با ۵ دلار هزینه کرد اما مشکل اینجاست که در حال حاضر امکان خرید این کامپیوتر وجود ندارد. اکنون چینی ها یک نمونه مشابه از آن را ساخته اند و برخلاف همیشه که محصول کپی از اصل ارزان تر است، قیمتی بالاتر از ۵ دلار برایش انتخاب نموده اند.

NanoPi-NEO_03-900x630

NanoPi NEO یک کامپیوتر تک برد چینی است که ۷.۹۹ دلار قیمت دارد و از سوی شرکتی موسوم به FriendlyARM ساخته شده. همانگونه که ذکر شد، در حال حاضر موجودی Raspberry Pi Zero به اتمام رسیده و دست یافتن به این کامپیوتر کوچک کار ساده ای نیست. چینی ها نیز از همین فرصت بهره گرفته و کامپیوتر ۸ دلاری شان را معرفی کرده و آن را به فروش می رسانند.

NanoPi-NEO_01-900x630

NanoPi NEO اندازه ای برابر با ۴۰ میلیمتر مکعب دارد و از یک پردازنده چهار هسته ای Allwinner H3 با فرکانس کاری ۱.۲ گیگاهرتز بهره می گیرد. این پردازنده بر بستر هسته Cortex-A7 توسعه یافته که بسیار کم مصرف است. از سوی دیگر، کامپیوتر تک برد یاد شده ۲۵۶ مگابایت حافظه رم دارد و از پورت Ethernet، Micro SD و MicroUSB هم برخوردار است.

NanoPi-NEO_en_01

در شرایطی که امکان خرید Raspberry Pi Zero برای کاربران فراهم نیست، NanoPi NEO با قیمتی نه چندان بالاتر انتخاب مطلوبی به نظر می رسد، هرچند که در صورت خرید، به طور کلی نباید انتظار پشتیبانی خاصی از شرکت FriendlyARM داشت.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato