پنتاگون برای مبارزه با داعش ابزارهای جنگ سایبری توسعه می دهد

پنتاگون برای مبارزه با داعش ابزارهای جنگ سایبری توسعه می دهد

رییس قرارگاه فرماندهی سایبری ایالات متحده واحد جدیدی را تدارک دیده که قرار است با توسعه ی بدافزارها و سلاح های دیجیتال به جنگ نیروهای داعش بروند. پیشتر هم البته شاهد بودیم که وزارت دفاع این کشور موسوم به پنتاگون، دستور حمله آنلاین به مواضع گروه تروریستی داعش را صادر کرده بود و حالا، اضافه شدن این بخش جدید را نیز می توان در راستای همین موضوع به حساب آورد.

به گزارش روزنامه واشینگتن پست، Cybercom که سیستم دفاع سایبری فعلی آمریکا به حساب می آید، فاقد ابزارها و نیروهای لازم بوده و آمادگی به عهده گرفتن این نقش جدید را نداشته است، بر همین اساس برای تاسیس یک واحد مجزا در این زمینه تصمیم گرفته شده است.

این گروه جدید «Joint Task Force Ares» یا «نیروهای ویژه و مشترک آرس» نامیده می شوند و می توان مهمترین ماموریت های آنها را ایجاد اختلال در سیستم های مالی داعش و از دور خارج کردن نرم افزارهای ارتباطی این گروه تروریستی به حساب آورد.

وجود چنین گروهی علاوه بر این ممکن است تعداد تلفات غیر نظامی مبارزه با داعش را نیز کاهش دهد، چرا که برای مثال پنتاگون هنگام کشف یک مخفیگاه تازه می تواند به جای اینکه آن را با بمباران با خاک یکسان کند، تنها به قطع ارتباطات این پایگاه با بیرون بسنده نماید.

البته باید توجه داشت که هرچند این گروه ممکن است هدایت عملیات تهاجمی را نیز بر علیه داعش عهده دار باشد، اما مسئول یافتن هدف های مورد نظر برای حمله هوایی نخواهد بود و در حال حاضر وظیفه اصلی نیروهای ویژه ی آرس انجام حملات سایبری بر علیه این گروه تروریستی در سوریه و عراق به حساب می آید، هرچند به گفته یکی از مقامات پنتاگون در آینده، ماموریت این نیروها مناطق دیگر جهان را نیز شامل خواهد شد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato