تولید محتوا و اپلیکیشن های بومی، از جمله اولویت های امسال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان كرمانشاه، اولویت های وزارتخانه ی متبوعش در سال جاری را بر شمرده و اظهار داشته است تلاش برای تكميل شبكه ی ملی اطلاعات، توليد محتوای بومی و اپليكيشن، اولويت های وزارت ارتباطات در سال جاری خواهند بود.

وی در ادامه گفته است مديران و مسئولان حوزه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات بايد در كنار ارائه ی خدمات مناسب و با كيفيت مناسب و پاسخگويی مناسب، توجه ويژه ای به ايجاد زيرساخت های لازم برای توليد محتوا و ارزش افزوده داشته باشند. از دیدگاه ایشان توجه به اين حوزه ها زمينه ساز ایجاد كسب و كار های نوين، شغل و افزايش سطح درآمد و در نهايت شكوفايی و توسعه می شود.

محمود واعظی در سخنان خود اظهار کرده است: «رتبه ی ايران بايد در منطقه و جهان در زمينه ی خدمات الكترونيكی ارتقا پيدا كند كه اين ارتقا نيازمند توسعه ی شبكه است. پروژه ی توانا برای توسعه ی شبكه، در دستور كار وزارت ارتباطات است و برای نخستين بار تمام تجهيزات اين پروژه داخلی است. پروژه ی ديگر برای توسعه ی شبكه ی داخلی نیز پروژه ی تدبير است».

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در در ارتباط با تقويت پوشش شبكه های موبايلی نیز عنوان كرده است: «در اين زمينه شبكه ی رومينگ ملی راه اندازی شده است كه با استفاده از آن در مكان هايی كه يكی از اپراتور ها پوشش ندارد، می توان با اپراتور ديگر آنتن دهی شبكه ی تلفن همراه را تقويت كرد».

واعظی در خصوص اجرای آزمایشی طرح ترابردپذيری نیز گفته است: «در اين طرح مشتركان هر يك از شبكه ها می توانند با كمترين هزينه، اپراتور تلفن همراه خود را با حفظ شماره تغيير دهند و اين كار به اين دليل صورت گرفته كه مشتركان بتوانند در صورت نارضايتی از خدمات هر يك از اپراتور ها، شبكه ی خود را تغيير دهند كه در نهايت اين موضوع به ايجاد رقابت بين اپراتور ها منجر می شود و در نهایت كيفيت خدمات رسانی را بالا خواهد برد».

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟