بیلد پیش نمایش جدید اندروید نوقا، به همراه ویژگی مخفی جالبی عرضه شده است

بیلد پیش نمایش جدید اندروید نوقا، به همراه ویژگی مخفی جالبی عرضه شده است

«ایستر اِگ» ها (Easter Egg) یا نکته های غافلگیرکننده پنهانی که هر از چندگاهی در برنامه های کامپیوتری و سیستم عامل های مختلف به چشم می خورند، یکی از سنت های قدیمی پلتفرم اندروید به حساب می آیند. از هنگام عرضه اندروید ۲.۳ که تصویری جالب از یک زامبی را در خود جای می داد تا نسخه های لالیپاپ و مارشملو که نسخه ای کلون از بازی محبوب Flappy Bird در آنها به چشم می خورد، این سنت گوگل ادامه یافته و حالا شاهد ایستر اگ جدیدی در اندروید نوقا هستیم.

این ایستر اگ تازه، در آخرین بیلد پیش نمایش اندروید نوقا برای توسعه دهندگان مشاهده می شود اما روش یافتن آن با سابق تفاوت دارد. این بار هنگامی که بخش About Phone در تنظیمات مراجعه کرده و گزینه Android Version را انتخاب کنید، یک حرف N بزرگ را مشاهده خواهید کرد و با نگه داشتن انگشت روی آن نیز تنها اموجی سر یک گربه به نمایش در می آید.

اما وقتی که این کار را انجام دهید، گزینه جدیدی به بخش Quick Settings به نام «??? Android Easter Egg» اضافه می شود. این بار به جای آنکه ایستر اگ مورد اشاره کلونی از بازی Flappy Bird باشد، کلونی از بازی Neko Atsume: Kitty Collector به حساب می رود. ایستر اگ مورد اشاره ظرفی خالی را در بخش Quick Settings نشانی می دهد که با ضربه زدن روی آن، می توان گزینه های مختلفی چون ماهی، مرغ و چیزهایی از این دست را برای جلب کردن توجه یک گربه درون ظرف ریخت.

پس از این امکان دارد که گربه ای به سمت غذا جذب شده و اگر چنین اتفاقی روی دهد، اعلان آن را دریافت خواهید نمود و امکان عکس گرفتن از او و به اشتراک گذاری تصویر فراهم می گردد. شاید این ایستر اگ کوچک به اندازه Flappy Droidbug سرگرم کننده نباشد اما مسلماً جذابیت های خاص خود را برای دوست داران حیوانات خانگی و بازی Neko Atsume به همراه دارد.

nougat-01 copy

nougat-02 copy

nougat-03 copy

nougat-04 copy

nougat

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato