محدودیت استفاده از تکنولوژی خودران ولوو در مسیرهای شهری

محدودیت استفاده از تکنولوژی خودران ولوو در مسیرهای شهری

در چند هفته اخیر تکنولوژی خودروهای خودران مورد حملات منتقدان قرار گرفته است. پس از اشتباهات سیستم رانندگی خودکار Auto  Pilot خودروهای کمپانی تسلا که منجر به مجروح و مرگ رانندگان این خودروها شد، منتقدان بهانه ای یافتند که بتوانند نا ایمن بودن این خودروها را اثبات کنند.

حال مهندسان کمپانی ولوو که از پیشگامان تکنولوژی های ایمنی محسوب می شوند، اعلام کرده اند که هدف این کمپانی از تولید خودروهای خودروان فقط برای استفاده بیرون شهر و مسافرت است نه برای استفاده در شهرهای شلوغ امروزی.

2015-609941volvo-intellisafe-auto-pilot1

به نظر مهندسان ارشد ولوو این تکنولوژی باعث بروز تحولی عظیم در صنعت خودروسازی خواهد شد ولی با این وجود باید برای رسیدن به این تکنولوژی محتاطانه عمل کرد.

حتی مدیران خوردوسازی ولوو مسئولیت هرگونه آسیبی را در خصوص این تکنولوژی بر عهده می گیرند، اما با وجود همه این موارد هنوز این تکنولوژی برای استفاده شهری مناسب نیست و احتمال بروز مشکل در این سیستم وجود خواهد داشت.

2015-609937volvo-intellisafe-auto-pilot1

در گزارشی که مدیرعامل ولوو به خبرنگار مجله AutoCar داد عنوان کرد: شما می توانید بوسیله این تکنولوژی خودرو خود را در حالت رانندگی خودکار قرار داده و به کار دیگری مشغول شوید که این مزیت می تواند مانع اتلاف وقت برای راننده شود.

2015-609939volvo-intellisafe-auto-pilot1

ولوو این تکنولوژی خود را  semi-autonomous system Intelli Safe Auto Pilot نامگذاری کرده است که از اسکنرهای لیزری، چهار رادار فراگیر، دو رادار دوربرد، ۱۲ سنسور التراسونیک، یک دوربین سه کانونی و یک دوربین برای شناسایی علائم راهنمایی و رانندگی تشکیل شده است.

مجموعه این سنسورهای هوشمند به وسیله کامپیوتر مخصوص خودرو همه اطلاعات جاده را با کمک GPS خودرو تجزیه و تحلیل می کنند.

2015-609955volvo-intellisafe-auto-pilot1

ولوو در سال ۲۰۱۷ تست خودروهای خودران خود را در خیابان ها آغاز می کند. برای شروع قصد قرار دادن ۱۰۰ خودروی خودران در شهر گوتنبرگ سوئد را دارد.

پس از این شهر برنامه ای جامع برای خیابان های شلوغ لندن و کشور چین در نظر گرفته شده است.

اگر این تست ها بدون تلفات جانی و با موفقیت صورت گیرد در سال ۲۰۲۰ شاهد عرضه برند جدیدی از کمپانی ولوو خواهیم بود که به خودروهای خودران اختصاص دارد.

2015-609957volvo-intellisafe-auto-pilot1

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato