ناگفته های مدیرعامل وان پلاس: از ناراحت کننده بودن انتقادات کاربران تا الهام از اپل

ناگفته های مدیرعامل وان پلاس: از ناراحت کننده بودن انتقادات کاربران تا الهام از اپل

ناگفته های مدیرعامل وان پلاس: از ناراحت کننده بودن انتقادات کاربران تا الهام از اپل

اگر از خوره های فناوری و علاقمندان به دنیای تلفن های هوشمند باشید حتما با نام وان پلاس آشنایی دارید. این شرکت به خاطر فروش اسمارت فون هایی شهرت دارد که امکانات و قابلیت هایشان در سطح پرچمدار است اما قیمتی به مراتب پایین تر از موبایل های پیشرفته موجود در بازار دارند.

اوضاع برای محصولات این شرکت که با نام «قاتل پرچمداران» شناخته می شوند، گاه خوب و گاه بد بوده؛ برای نمونه فروش آنها با استفاده از یک سیستم کهنه و قدیمی دعوت نامه ای صورت می گرفت و یا حتی در برهه ای برخی تصمیمات در کمپین های تبلیغاتی این شرکت اتخاذ گردید که از سوی خیلی ها زیر سوال برده شد. با  این همه وان پلاس وجهه خوبی در نظر عموم مردم و کاربران دارد.

پرچمدار سال قبل این شرکت که وان پلاس ۲ نام داشت آنطور که باید همچون مدل اولیه اش مورد استقبال قرار نگرفت و به همین خاطر کمپانی سازنده بر آن شد تا یک محصول میان رده دیگر با ظاهری اغوا کننده و البته قیمت رقابتی به نام وان پلاس اکس را معرفی نماید اما چند ماه بعد تصمیم بر آن شد تا تولید این گروه از محصولات را به کلی کنار بگذارد.

حالا کارل پی، بنیانگذار و چهره شناخته شده این کمپانی چینی، مصاحبه ای با کانال NDTV داشته و در جریان آن پیرامون فرایند بازسازی پرچمدار وان پلاس بعد از استقبال نه چندان گرم کاربران از نسخه دوم آن گفت و دلایلش برای متوقف کردن تولید سری وان پلاس اکس را مطرح کرد و علت دلخوری اش از نقدهایی را بر زبان آورد که اخیرا در مورد محصولات این کمپانی در گوشه و کنار صورت گرفته است.

Carl-Pei

Pei اظهار داشت، وقتی مهندسان این شرکت ایده و مفهوم کلی اسمارت فون تازه ای را ترسیم می کنند معمولا رسم بر این است که بازخوردهای کاربران را کاملا جدی می گیرند و بخش اعظمی از زمان خود را در فوروم ها می گذرانند تا از هواداران خود درمورد نکات منفی و مثبت محصولات شرکت سوال کنند.

جالب است بدانید که وان پلاس با غرور و افتخار از این فرایند ساده اما کاربردی برای توسعه و تحقیق محصولاتش روی جعبه آنها صحبت می کند و برای مثال می توانید این جمله را روی بسته بندی تلفن های هوشمند این شرکت ببینید: طی همکاری با هوادارانمان طراحی شد.

گله و شکایت هایی که در مورد طراحی وان پلاس ۲ مطرح می شد حالا دیگر قدیمی شده اند، اما آنطور که مشخص است عمده ناراحتی کاربران از نبود چیپ NFC بود و وان پلاس هم کاملا این انتقاد را جدی گرفت چراکه در وان پلاس ۳ شاهد استفاده از این تراشه بودیم.

نکته دیگری که در اظهار نظرهای کاربران مشهود بود، نیاز به اعمال تغییرات فاحش در طراحی دستگاه بود. خوشبختانه آنطور که Pei می گوید، استراتژی های این شرکت برای جلب رضایت کاربران در این یک فقره کاملا کاربردی بوده چراکه وان پلاس ۳ به مراتب از نظر طراحی بهتر از نسخه دومش است.

Pei در مورد تصمیم این شرکت برای خاتمه دادن به تولید سری وان پلاس اکس هم می گوید: ما شرکتی نیستیم که تمایل به رقابت در بازار موبایل های اقتصادی هم داشته باشیم بلکه می خواهیم صرفا روی یک محصول کار کنیم و آنقدر آن را بهینه سازی نماییم تا از هر لحاظ بهترین باشد.

جالب است بدانید مدیر عامل این شرکت چینی ابایی از کاربرد نام اپل هم نداشت و تایید کرد که شرکت متبوعش در طراحی و توسعه محصولات خود بارها و بارها از آیفون الهام گرفته است.

در پایان این مدیرعامل جوان اظهار نمود که بارها و بارها پیش آمده از نقدها و انتقادات کاربران دلخور و آزرده خاطر شده و معتقد است مردمی که این انتقادها را نوشته اند «واقعا تجربه استفاده از دستگاه های وان پلاس را نداشته اند» و صرفا نظر خود را در مورد امکانات فنی این موبایل ها و نرخ قیمت به ارزش شان مطرح کرده اند.

روشن است بخش هایی از حرف های آقای Pei به پرچمدار سال قبل وان پلاس مربوط می شد اما انتقاداتی هم که نسبت به دقت رنگ پایین نمایشگر وان پلاس ۳ مطرح شده بود در این مساله بی تاثیر نبودند که خوشبختانه این مشکل حالا با ارائه یک پچ OTA (منظور OxygenOS 3.2.1) مرتفع شده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل